У понеділок, 15 грудня, в Брюсселі відбулося інавгураційне засідання Ради Асоціації Україна – Європейський Союз. У ньому взяла участь українська делегація на чолі з Прем’єр-міністром України, лідером «Народного фронту» Арсенієм Яценюком .
До української делегації увійшли Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Міністр закордонних справ Павло Клімкін, Міністр юстиції України Павло Петренко, Міністр фінансів України Наталія Яресько, Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, Директор Урядового офісу з питань європейської інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України Наталія Гнидюк.
На прес-конференції за підсумками засідання Ради Асоціації Україна – ЄС Арсеній Яценюк повідомив, що під час засідання обговорювалися, насамперед, шляхи імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом: «Це наше спільне завдання – імплементувати Угоду і зробити Україну успішною».
Він нагадав, що Уряд України вже оголосив свій порядок денний реформ, «який базується на Угоді з ЄС і передбачає швидкі й ефективні реформи в Україні».
Під час засідання, за його словами, також порушувалося питання інвестицій та фінансової підтримки України: «Ситуація надзвичайно складна. Ми втратили 10% промислового виробництва і 20% української економіки через російську агресію, анексію Криму та очолюваних Росією терористів на Східній Україні. Ми очікуємо мінус 7% ВВП. Українська валюта дуже сильно впала – на близько 100%. І незважаючи на все це, Уряд зібрав на 5% більше податків порівняно з 2013 роком. Але це не може тривати вічно. Ми не можемо виправити це лише фіскальними методами».
Глава Уряду України нагадав, що Кабінет Міністрів ухвалив два пакети жорсткої економії: «Ми скоротили 10% держслужбовців, закрили низку пільгових та соціальних програм, ввели нові податки. Тож ми зробили все, що в наших силах, і робитимемо далі все, що було обіцяно і що необхідно для української економіки. Але щоб пройти цей період, Україна має отримати певну «подушку безпеки». А це – новий пакет фінансової допомоги. І ми очікуємо, що для нашого плану реформ та завдяки нашій відданості в імплементації реформ, ми отримаємо фінансову допомогу».
«Уряд робить усе, що можливо, але нам потрібна підтримка, щоб стабілізувати українську економіку, фіскальний та фінансовий сектор, пройти цю турбулентність і доволі складний історичний період та побороти всі виклики, перед якими ми постали. Ми постали перед безпековими викликами, пов’язаними з російською агресією та очолюваними Росією терористами на українській землі. Ми постали і перед економічними викликами. Переконані, що разом, спільними діями з нашими європейськими друзями, Європейським Союзом та країнами-членами ЄС ми подолаємо це, і 2015 рік має стати роком стабілізації, а 2016-й – роком зростання та реального відновлення», - підкреслив Арсеній Яценюк.
Прем’єр-міністр України наголосив на необхідності проведення фінансової конференції для підтримки України: «Це мають бути спільні дії МВФ, Світового банку, ЄС, США, Країн Великої сімки – щоб провести таку фінансову конференцію та в її рамках прийняти план відновлення та зростання для України».
«Ми твердо переконані, що Україна досягне успіху, і це буде спільний успіх України та ЄС», - сказав лідер «Народного фронту».