В'ячеслав Кириленко: Україна повинна створювати один повнометражний анімаційний фільм щороку
п’ятниця, 19 грудня 2014, 02:00

18 грудня Віце-прем’єр-міністр – міністр культури України, представник «Народного фронту» В’ячеслав Кириленко разом з родиною відвідав прем’єру першого прокатного повнометражного українського мультфільму «Бабай».

«Я хочу привітати усіх із цим святом! Це перший повнометражний анімаційний фільм, створений в Україні. Слава його творцям!» - сказав В’ячеслав Кириленко під час презентації стрічки.

Віце-прем’єр-міністр нагадав, що ідея цього мультфільму з’явилася ще 2006 року, і шлях її реалізації виявився досить довгим. Відтак В’ячеслав Кириленко закликав молодих художників активніше долучатися до творення української анімації. «Кожного року ми повинні мати по одному великому анімаційному фільму для наших дітей», - сказав урядовець.

В інтерв’ю журналістам В’ячеслав Кириленко наголосив, що для розвитку українського кіно необхідно шукати альтернативні джерела фінансування окрім державного бюджету, і вони мають бути закріплені спеціальним законом. В умовах скорочення бюджетних видатків це надасть реальну підтримку для створення українських фільмів та анімації. «Для мене це ключове питання», - сказав В’ячеслав Кириленко про пошук нових способів фінансової підтримки кінематографічних проектів. При цьому він запевнив, що навіть в умовах скорочення бюджетних коштів не можна закривати найбільш важливі творчі проекти.

Прокат українського мультфільму «Бабай» має компонент доброчинності: одна гривня з кожного проданого квитка буде відправлена на потреби дітей переселенців.

Довідково

Анімаційний фільм «Бабай» створено легендарною українською студією «Анімафільм». Режисер фільму Марина Медвідь, сценарист Вадим Шинкарьов, продюсер фільму та генеральний директор студії «Укранімафільм» Едуард Ахрамович. Ролі мультиплікаційних персонажів озвучили Остап Ступка (Чорт), Мирослав Кувалдін (Кіт-скрипун), Ірма Вітовська (Відьма), Олеся Чечельницька (чарівна пташка Алконост), а також дует «Кролики» (Змій Горинич).

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua