Вибори 25 жовтня відбудуться за новою системою, – Андрій Парубій (відео)
п’ятниця, 19 червня 2015, 12:29

Не пізніше, ніж у першій декаді липня, закон про вибори №2831-3 буде ухвалено в другому читанні, він буде підписаний Президентом, і 25 жовтня вибори в Україні пройдуть за новою виборчою системою.

Про це заявив перший заступник голови Верховної Ради, представник «Народного фронту» Андрій Парубій в ефірі «5 каналу» в четвер, 18 червня.

«Сьогодні вкрай важливо було прийняти рішення по будь-якому з розроблених законопроектів, тому що лишити стару систему, яку ввів Янукович для узурпації влади – найгіршу, де половина депутатів обирається за закритими списками, які складають партійні вожді в кабінетах, а інша половина – чиста мажоритарка, де, посіваючи грошима, часто перемагають люди не за ідейними ознаками, а за товщиною гаманця, нам було дуже важливо сьогодні змінити цю систему», - наголосив перший віце-спікер.

Андрій Парубій зазначив, що ухвалений законопроект передбачає набагато більш модерну систему, ніж чинна, оскільки передбачає прив’язку в кожному окрузі не тільки партії, а й депутата, який балотується по округу, і кількість відданих за кандидата голосів зумовлює його місце у виборчому списку.

«Багато скептиків говорили, що завалять закон, багато скептиків говорили, що спеціально зареєстровано чотири законопроекти, щоб не ухвалити жоден з них. Ситуація була непросто, дискусія – складна, але ми ще раз продемонстрували, що Парламент здатний приймати рішення та проводити реформи», - резюмував представник «Народного фронту».

 

 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua