Андрій Іванчук: Покращення макроекономічних показників є заслугою Уряду Яценюка
понеділок, 25 квітня 2016, 11:13

Зростання промислового виробництва за 1-й квартал 2016 року є безпосереднім результатом політики Кабінету Міністрів Арсенія Яценюка, вважає заступник Голови фракції "Народний фронт", Голова комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук.

"Зростання індексу промислової продукції в березні 2016 року склало 4,8% порівняно з аналогічним періодом 2015 року; загалом за 1 квартал року зростання склало 3,7% (до 1 кварталу 2015-го). Це позитивні, навіть трохи несподівані макроекономічні новини - враховуючи, що зростання відбулося на фоні політичної кризи та інтенсивніших російських атак на Донбасі", - сказав Іванчук.

"Поступове відновлення економіки - є прямий результат стабілізаційної політики Уряду Арсенія Яценюка", - наголосив він.

Голова комітету нагадав про тенденцію макроекономічної стабілізації України від літа 2015 року.

"Причини сьогоднішнього зростання були закладені в середині минулого року. Незважаючи на загострення військової ситуації на Сході, стрибок курсу валюти та невпевненості інвесторів, Уряд Яценюка стабілізував становище, і вже в 4-му кварталі 2015-го ми мали зростання внутрішнього валового продукту на 1,5%. На фоні падіння ВВП за рік на 10% - це мало, але у першому кварталі 2015-го року спад був на 17,2%!", - пояснив Андрій Іванчук.

За його словами, успішна макроекономічна стабілізація зумовлена сукупною дією фінансово-економічних та політичних заходів Кабінету Міністрів під керівництвом Арсенія Яценюка.

"Уряду вдалося реструктуризувати і зменшити зовнішній борг на 7 мільярдів, виконати вимоги МВФ і отримати довіру наших закордонних партнерів. Збільшити золотовалютні резерви, відвівши країну від дефолту", - сказав він.

"Яценюк ліквідував енергетичну залежність від Росії, зміг знизити ціну "Газпрому" вдвічі; реструктуризував найбільш закредитовані держпідприємства - "Нафтогаз" і "Укрзалізницю". Незважаючи на війну, інвестори продовжують вкладати в Україну. Арсеній Яценюк дав світу чіткий сигнал: найбільша країна Європи однозначно обрала свій шлях - до ЄС і НАТО. Яценюк підписав і запустив Угоду про асоціацію, втричі збільшив оборонні витрати, запровадив санкції проти Москви та продемонстрував, що більше не буде жодної "багатовекторності" України", - резюмував Андрій Іванчук.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua