Андрій Іванчук: У приватизації державних підприємств не зможуть взяти участь представники країни-агресора (відео)
четвер, 28 січня 2016, 22:03

Ухвалення законопроекту №2319а-д «за основу», дозволить розпочати процес приватизації.  Законопроектом  передбачається встановити, що до приватизації в якості покупців не допускаються юридичні особи або пов'язані з ними особи, зареєстровані в країнах, визнаних Верховною Радою країнами-агресорами та представники країн щодо яких застосовані санкції.

Про це заявив заступник голови фракції «Народний фронт», голова Комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук.

«Ми доопрацювали даний закон шляхом внесення змін та уточнень. В ньому уточнено положення щодо недопущення до приватизації покупців із країни-агресора. Юридичних, фізичних, осіб, до яких застосовані санкції», - сказав Іванчук.

За словами голови Комітету з питань економічної політики, ухвалення цього законопроекту зробить процедуру розкриття беніфіціарних власників обов'язковою вимогою для учасників приватизації. В законопроекті залишається норма діючого закону «Про приватизацію державного майна» щодо залучення на конкурсних засадах радників для підготовки та проведення приватизації та продажу підприємств тільки об'єктів групи «Г».

«З метою економії бюджетних коштів  передбачена можливість оплати послуг радників здійснювати, за рішенням Кабінету Міністрів України, як за рахунок коштів Державного бюджету, так і за кошти міжнародних організацій та з інших джерел не заборонених законодавством».

Андрій Іванчук підкреслив, що пропонується скасувати обов'язковий попередній продаж на фондових біржах пакетів акцій акціонерних товариств груп «Б» і «Г» розміром 5-10% від статутного капіталу.

«З метою недопущення заниження ціни на об'єкти приватизації виключили норми стосовно обов'язкового пропонуванням для продажу на фондових біржах пакету акцій акціонерних товариств розміром 5-10% статутного капіталу до проведення конкурсу», - відзначив народний депутат.

У пояснювальній записці зазначається, що прийняття закону дасть змогу захистити національні інтереси у процесі реформування відносин власності, удосконалити механізми та процедури приватизації, підвищити економічну ефективність продажу об’єктів та надходження до Державного бюджету.

 


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua