Андрій Іванчук: Закон про приватизацію відкриє ряд можливостей для росту економіки (відео)
четвер, 18 січня 2018, 16:29

Верховна Рада 266-ма голосами «за» прийняла у другому читанні та в цілому законопроект №7066П «Про приватизацію державного майна», яким запроваджуються спрощення і скорочення процедур приватизації, забезпечується прозорість і відкритість приватизаційного процесу та залучення широкого кола інвесторів.

Як зазначив заступник керівника фракції «Народний фронт», голова Комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук, даний законопроект відповідає всім міжнародним нормам і  отримав підтримку МВФ, ЕБРР та інших міжнародних партнерів, які інвестують в нашу державу. «Цей закон - гарний сигнал для всіх інвесторів, які зможуть прийти і купити державні підприємства, які на сьогоднішній день залишаються годівницею для корупціонерів».

«Нам вдалося прийняти законопроект, який регламентує процес приватизації, до якої ми всі готуємось. Це чітка відповідь українського парламенту та Уряду для наших міжнародних партнерів. Ми хочемо поставити крапку в тому, щоб позбавити можливості державних чиновників впливати на процес відбору інвесторів для покупки підприємств. Оскільки було багато ручних механізмів, які давали можливість зловживати цим правом», - сказав він під час спілкування з пресою.

Голова комітету підкреслив, що законопроект приведе норми до європейських стандартів і запровадить нові революційні підходи, які забезпечать прозорий процес приватизації в нашій країні. «Нам 27 років розповідають, що не на часі продавати державну власність. Розказують про курку, яка несе золоті яйця. Але коли дивишся на фінансові результати, то не знаходиш там золотих яєць ні в плані сплати податків, ні в плані виходу на міжнародні ринки, ні в збільшенні заробітної плати для працівників».

За його словами, урядами Арсенія Яценюка і Володимира Гройсмана взято курс для забезпечення прозорої приватизації, і парламент сьогодні зробив крок для переходу на інший рівень. Було багато політичних моментів під час дискусії, але вдалося досягти компромісу.

«Введенням механізму прозорої приватизації ми дали відповідь, що готові забезпечити цивілізовані правила приватизації державного майна. Після підписання законопроекту це буде інша країна. Законом вводяться прозорі аукціони, аукціони на пониження, немає дискримінаційних норм.  Експерти дадуть більш фахову оцінку, зупиняться на конкретних нормах. В законопроекті чітко виписано, що представники країни-агресора не зможуть взяти участь у приватизаційних аукціонах», - резюмував Андрій Іванчук.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua