Андрій Парубій презентував реформу Верховної Ради (відео)
п’ятниця, 6 травня 2016, 14:39

Голова Верховної Ради, представник «Народного фронту» Андрій Парубій презентував основні положення реформи парламенту як найвищого законодавчого органу.

«Я переконаний, що реформування Верховної Ради України є одним із найважливіших завдань, яке сьогодні стоїть перед усім суспільством, бо, згідно Конституції, у парламентсько-президентській республіці парламент є обличчям усієї української влади», - підкреслив Голова Парламенту, повідомляє прес-служба ВР.

Зазначаючи, що Верховна Рада «має сьогодні один з найнижчих показників довіри суспільства», Андрій Парубій звернув увагу на те, що «у найскладніші періоди модерної історії українського суспільства вона була тим майданчиком, на якому влагоджувались суспільні конфлікти і після Помаранчевого Майдану, і після Революції Гідності».

«А під час військової агресії власне парламент став тим острівцем, який зберіг легітимність влади і зумів її передати», - наголосив він.

На його думку, такий рівень недовіри до влади, до Верховної Ради зумовлений тим, що люди чекають ефективніших і швидших дій від органів влади.

«І тому для громадян України важливо бачити, щоб робота, яка транслюється, і самі депутати були дисциплінованішими і такими, що працюють для України, - зазначив Парубій. - Тому роблячи перші кроки з імплементації реформи Верховної Ради, я запропонував, аби першим - були зміни до Регламенту».

Голова Верховної Ради зосередив увагу представників засобів масової інформації на основних напрямках змін до Регламенту Верховної Ради, які полягають у наступному:

- Замість двох пленарних тижнів на місяць пропонується запровадити три пленарних тижні і відповідно збільшити кількість днів, коли депутати матимуть змогу приймати рішення.

- Пропонується збільшити кількість часу для роботи у комітетах для того, щоб депутати могли повноцінно опрацьовувати законопроекти ще до того, як вони увійдуть у програму засідань Верховної Ради. Адже пленарне засідання - це є по суті вершина айсбергу, бо справжня робота ведеться на підготовчому етапі, в комітетах, з експертами.

- Великий наголос буде зроблено на те, аби збільшити кількість часу для роботи депутатів в комітетах.

- У понеділок більше часу буде виділено для роботи з Урядом. Замість звичної п’ятничної «години» пропонується запровадити тригодинну дискусію між парламентаріями і Урядом. «Переконаний, що спільне обговорення законопроектів і спільна дискусія між депутатами і Урядом зможуть забезпечити вищу якість тих законопроектів, які будуть голосуватися в залі. Дебати , дискусії з Урядом будуть важливим чинником для того, щоб готувалися якісні законопроекти», - наголосив А.Парубій.

-  У вівторок – повноцінне пленарне засідання, повний робочий день.

-  У середу пропонується повний день відвести для роботи в комітетах. Цей день у комітетах о 16-й годині завершуватиме рада голів Комітетів – новий орган, який пропонується ввести згідно з реформою. Завдання її – на основі тих напрацювань, які відбулися під час засідань комітетів, запропонувати Верховній Раді порядок денний на пленарний тиждень. «Наголошую, що якість законопроектів, які входять до зали Верховної Ради України великою мірою обумовлює ефективність їхнього прийняття. Голови комітетів мають бути тими людьми, які повинні мати перше право для рекомендації того чи іншого документу до розгляду на пленарному засіданні», - підкреслив Голова Парламенту.

-  У четвер буде пленарний день, під час якого ухвалюватимуться закони. 

-  У п’ятницю – погоджувальна рада, яка відбувалась раніше в понеділок.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua