Міністр внутрішніх справ, представник партії «Народний фронт» Арсен Аваков в ході робочого візиту в Нідерланди підписав угоду про стратегічне та оперативне співробітництво з Європолом.
Укладання угоди дасть можливість українським правоохоронцям брати участь у спільних поліцейських заходах разом з європейськими колегами, здійснювати обмін і аналіз оперативної інформації та встановлювати місцезнаходження злочинців, що перебувають у розшуку. Крім того, це дозволить створювати міжнародні спільні слідчі групи.
Українська сторона готова надати доступ до своїх баз даних, які будуть цікаві Європолу для співробітництва. Це, насамперед, надасть можливість відпрацьовувати масштабні спільні операції по боротьбі з організованою злочинністю.
Національним контактним пунктом по взаємодії з Європолом з української сторони визначено Нацполіцію. Для оперативного обміну інформацією там невдовзі буде встановлено необхідне обладнання та програмне забезпечення, яке нададуть європейські партнери. При цьому високотехнологічна лінія зв’язку буде максимально захищеною. Для цього західні партнери вже запросили групу українських експертів, які розпочнуть технічне злагодження сторін.
«Вже зараз можемо почати структурувати нашу роботу, особливо в напрямку кіберзлочинності і тероризму. Ваш досвід важливий і унікальний», – наголосив Глава Європолу Роб Вейнрайт.
Він також подякував Арсену Авакову за успішне проведення спільної операції «Аваланш», ключову роль в якій зіграли українські правоохоронці.
Варто відзначити, що Європол має низку відмінностей від Міжнародної організації кримінальної поліції (МОКП)-Інтерпол, яка є міжнародною організацією з глобальними базами даних та підтримкою в першу чергу спільних поліцейських операцій. Натомість Європол – це правоохоронний орган ЄС, що здійснює аналітичну, технічну та фінансову підтримку партнерів в сфері попередження та боротьби з тяжкими міжнародними злочинами та тероризмом.
На сьогодні угоди про співробітництво Європолом укладені з правоохоронними органами Австралії, Канади, Сполучених Штатів Америки, Ісландії, Норвегії, Монако, Швейцарії, Албанії, Македонії, Молдови та двома міжнародними організаціями: Євроюстом та Інтерполом.