«Завдання української держави - вшанувати кожну людину, продемонструвати історичну справедливість того, що відбувалося 70 років тому, і не допустити повторення таких трагічних і жахливих подій, які відбувалися в минулому столітті», - наголосив Прем’єр-міністр України, лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк у четвер, 16 квітня, на засіданні організаційного комітету з підготовки і відзначення 70-ї річниці перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.
Арсеній Яценюк підкреслив, що 70-та річниця перемоги над нацизмом у Європі припадає на той час, коли Російська Федерація почала здійснювати проти України військову агресію: «Історія розпорядися дуже драматично. 70 років тому ми плече-в-плече боролися з нацизмом, і воювали, і перемогли. А зараз Російська Федерація, яка разом з Україною перемагала в Другій світовій війні, розпочала військову агресію проти української держави».
Відзначення 70-ї річниці перемоги над нацизмом, за словами Глави Уряду, «є не тільки історичним, але й дуже знаковим».
Він наголосив, що людські й матеріальні втрати України під час Другої світової війни – це 40% загальних втрат колишнього Радянського союзу. Населення України після Другої світової війни зменшилося на 14 мільйонів.
«Спроби Російської Федерації переписати історію, приватизувати перемогу в Другій світовій війні та привласнити цю священну й історичну боротьбу над нацизмом повинні бути присічені. Україна є державою-переможницею в Другій світовій війні. Україна є засновницею Організації Об'єднаних Націй», - сказав Арсеній Яценюк.
Глава Уряду підкреслив, що необхідно гідно відзначити 70-ту річницю перемоги над нацизмом і «вшанувати кожного ветерана Другої світової війни, кожного, хто воював»: «Завдання української держави - вшанувати кожну людину, продемонструвати історичну справедливість того, що відбувалося 70 років тому, і не допустити повторення таких трагічних і жахливих подій, які відбувалися в минулому столітті».
Арсеній Яценюк також нагадав, що минулого тижня Парламент України ухвалив пакет законодавства, який, зокрема, передбачає доступ до архівів комуністичного тоталітарного режи
му та врегульовує правовий статус і вшанування учасників боротьби за незалежність України в ХХ столітті. Два проекти законів із цього пакету були внесені Урядом України: «Це значний крок до встановлення історичної справедливості. Очікуємо, що ці закони набудуть чинності, і на повне виконання цього історичного пакету, встановлення справедливості під час нашої боротьби проти нацизму».