«Ми звернулися до наших кредиторів з чіткою пропозицією щодо порядку і умов реструктуризації. І ми просимо, звертаємося і наполягаємо на тому, щоб зовнішні кредитори усвідомили поточну ситуацію і прийняли пропозицію України, яка правильна і яка є кроком кредиторів по допомозі Україні. Прийшов час допомогти Україні із боку кредиторів», - наголосив Прем’єр-міністр України, лідер Політичної партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк під час години запитань до Уряду у Верховній Раді України в п’ятницю, 15 травня.
Арсеній Яценюк нагадав, що в той момент коли Віктор Янукович став президентом, зовнішній борг України становив 31 мільярд доларів США: «Коли Янукович втік з країни, зовнішній борг України став складати 72 мільярда доларів США. За три роки режим Януковича і ті, які представляють Януковича сьогодні в Опозиційному блоці, колишній глава адміністрації президента Януковича, який знаходиться в цій залі, колишні його посібники, взяли 40 мільярдів доларів США кредитів».
Водночас він наголосив, що Уряд не можемо виплачувати ці кредити за рахунок скорочення соціальних виплат, пенсій та зарплат.
Саме тому в рамках програми роботи з Міжнародним валютним фондом реструктуризація боргів є «основним предметом роботи Міністерства фінансів і Уряду в цілому».
Глава Уряду нагадав, що торік Україна отримала кредитів загальним обсягом 9 мільярдів доларів США - від Міжнародного валютного фонду, країн-членів Великої сімки та інших міжнародних партнерів. При цьому зовнішнім кредиторам Уряд виплатив 14 мільярдів доларів США.
«Нам вдалося за минулий рік скоротити зовнішній борг країни з 71 мільярда доларів США до 68. Жодної копійки, яку ми брали як кредити в минулому році, не витратити ні на що, окрім як на погашення зовнішніх боргів, які не ми брали», - підкреслив Арсеній Яценюк.
Він нагадав про нову програму з Міжнародним валютним фондом, розраховану на три роки, загальним обсягом фінансування 25 мільярдів доларів, з яких 17,5 мільярда доларів – кошти від МВФ, 7,5 мільярда доларів – США, ЄС та інших міжнародних контрибуторів.
«При цьому Міжнародний валютний фонд чітко зазначив: загальний обсяг коштів, який необхідний Україні, становить не 25 мільярдів, а мінімум 40 мільярдів на три роки. І саме ці 15 мільярдів доларів, яких не вистачає як прямі вливання в українську економіку, ми зобов’язані реструктуризувати», - наголосив Арсеній Яценюк.
Глава Уряду звернувся до міжнародних кредиторів: «Країна знаходиться в стані війни, ми втратили 20% економіки. Уряд дуже твердий в своїй позиції щодо необхідності завершення переговорів про реструктуризацію зовнішніх боргів країни».