Однією з ключових реформ на наступний рік є широка реформа системи освіти: «Ми пройшли перший етап реформування вищої освіти, і зараз нам необхідно ухвалити закон про освіту, про професійно-технічну освіту. Вважаю, що 2016 рік повинен стати роком реальних змін в системі базової освіти України», - наголосив Прем’єр-міністр України, лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 11 листопада.
Другий блок, за його словами, - це реформа в системі охорони здоров’я. Арсеній Яценюк нагадав, що в парламент внесений відповідний пакет законодавства, «який робить серйозні зміни в українському секторі охорони здоров'я».
«Ми нарешті повинні відмовитися від фінансування ліжок, а перейти виключно на фінансування пацієнта і на фінансування конкретної медичної послуги. Сподіваюся, парламент підтримає ці ідеї», - сказав він.
Арсеній Яценюк підкреслив, що до кінця поточного року «повинен бути беззаперечно прийнятий збалансований закон України про Державний бюджет»: «Цей закон повинен одночасно подаватися з так само збалансованою податковою реформою, яка має спростити умови ведення бізнесу, спростити адміністрування і створити умови для додаткового залучення інвестицій і капіталу в українську економіку».
Глава Уряду зазначив, що зараз Міністерство фінансів України разом із профільними міністрами і представниками бізнесу працюють над тим, щоби така податкова реформа «дійсно дала додатковий поштовх для розвитку української економіки і дозолила в цілому збалансувати Державний бюджет України».
Сьогодні на засіданні Ради національної безпеки і оборони під головуванням Президента України буде розглядатися питання оборонного бюджету: «Уряд готовий до того, щоб запропонувати своє бачення, які обсяги фінансування повинні бути виділені на наступний рік на національну безпеку і оборону».
Він зазначив, що новий Податковий кодекс, який має ухвалюватися разом із законом про Державний бюджет, є однією з частин всіх реформ на 2016 рік.
Арсеній Яценюк також нагадав, що 12 листопада у Верховній Раді України будуть розглядатися 15 економічних законів з дерегуляції: «Незважаючи на доволі напружену ситуацію в стінах українського парламенту, сподіваємось, що всі об'єднаються для того, щоб 15 внесених Урядом законів, які стосуються дерегуляції, прозорої і чесної приватизації, залучення інвестицій, збільшення робочих місць, збільшення інвестицій в основний капітал, - будуть підтримані в українському парламенті».