Арсеній Яценюк: Дефолт – це клінічна смерть економіки
понеділок, 27 травня 2019, 17:05

«Дефолт - банкрутство України і кожного громадянина. Це клінічна смерть економіки», - написав лідер «Народного фронту», Прем`єр-міністр України 2014-2016 рр. Арсеній Яценюк у своєму Facebook 27 травня.

«Прочитав реакцію команди президента Зеленського на слово «дефолт», - написав він.

Арсеній Яценюк нагадав, що 2014 року на посаді Прем’єр-міністра заявив у парламенті: «Аргентина оголосила дефолт. Україна його не оголосила і не оголосить».

Україна була на межі дефолту в 2014-му, нагадав він: «У державній казні було 108 тисяч гривень і 73 мільярди доларів боргів, які не я брав. Коли пішов з посади, то залишив у казні 90 мільярдів гривень і зменшив борги на 7 мільярдів доларів - до 67 мільярдів».

Уряд Арсенія Яценюка провів реструктуризацію, списав частину боргів і відтермінував початок виплат на 4 роки: «Цей термін спливає наприкінці цього року».

«Я не пішов на дефолт, тому що це – банкрутство України і кожного громадянина. Дефолт – це не просто відмовитися від зобов’язань української держави. Дефолт – це падіння курсу гривні, яке не має межі. Дефолт – це інфляція понад 10 тисяч відсотків, як було в 1990-х роках. Дефолт – це безробіття», - наголосив він.

«Дефолт – це клінічна смерть економіки», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Він наголосив на важливості того, щоб президент Зеленський «сформував свою економічну програму та програму з Міжнародним валютним фондом»: «МВФ – це не благодійна організація. І коли кажуть, що МВФ чогось вимагає, - МВФ нічого не вимагає. Міжнародний валютний фонд дає гроші під 1%, на відміну від зовнішніх ринків, де ми беремо під 9-10%. На кожних 10 мільярдах доларів запозичень країна економить близько 1 мільярда доларів на рік. Це ті кошти, які ми відправляємо на армію, соціальний захист, капітальне відновлення країни», - пояснив Арсеній Яценюк.

Лідер «Народного фронту» наголосив, що для нього «іншої альтернативи, аніж програма з Міжнародним валютним фондом, немає»: «Якщо у президента Зеленського є альтернатива - нехай її покаже».

Арсеній Яценюк окремо наголосив, що «у зв’язку з тим, що оголошені дострокові парламентські вибори, а уряд пішов у відставку, програма з Міжнародним валютним фондом де-факто зупинена»: «І нова програма може з'явитися тільки після неконституційних дострокових виборів і формування нового Кабінету міністрів України. А це - в кращому разі - в кінці 2019 року».

«Дайте відповідь, як жити наступних п’ять років, як забезпечити зростання економіки і доходів українських громадян», - написав Арсеній Яценюк.

 

 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua