Арсеній Яценюк: Держава має взяти на себе історичну відповідальність за створення українського національного меморіалу Бабиного Яру
вівторок, 29 вересня 2020, 09:54

Потрібен справжній національний меморіал пам’яті жертв Бабиного Яру, який вшановуватиме кожного загиблого і нашу солідарність проти зла ненависті і нетерпимості, - написав прем‘єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк у Facebook в день пам’яті жертв Бабиного Яру.

Він підкреслив, що Бабрн Яр - одна з найжахливіших сторінок Голокосту і нашої національної історії: «У Бабиному Яру загинули невинні українські євреї. Там розстріляно ромів, українців і людей багатьох інших національностей. Пам’ятаймо про цей жахливий злочин. Молімося за душі тих, кого вбили людиноненависники».

Арсеній Яценюк закликав подбати про справжній національний меморіал пам’яті жертв Бабиного Яру - «той справжній український меморіал, який вшановуватиме кожного загиблого і нашу солідарність проти зла ненависті і нетерпимості»: «Саме про такий меморіал думав, коли як Прем’єр-міністр України в 2015-му приймав рішення про передачу приміщення  для створення Меморіального музею пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру».

Він нагадав, до п’ять років тому мав честь ініціювати такі державні зусилля з нагоди 75-тої річниці Бабиного Яру.

«Напередодні 80-тої річниці трагедії закликаю державу реалізувати цю ініціативу в її українському вигляді. Українська держава повинна взяти на себе високу історичну відповідальність за створення меморіалу», - наголосив Арсеній Яценюк.

Нагадаємо, 30 грудня 2015 року Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк розпорядився передати будівлю Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» для створення Меморіального музею пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру https://www.kmu.gov.ua/npas/248750637

 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua