Арсеній Яценюк: Друге півріччя 2015-го продемонструвало позитивну динаміку росту ВВП. Зростання у четвертому кварталі - 0,5%
вівторок, 16 лютого 2016, 17:49

Уряду вдалося скоротити дефіцит публічних фінансів в п’ять разів, а четвертому кварталі зростання внутрішнього валового продукту становило 1,5%.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк у вівторок, 16 лютого, у Парламенті під час звіту Уряду про роботу за рік.

«Ми знаходились і знаходимось в надзвичайно складних економічних умовах. Країна втратила п’яту частину економічного потенціалу внаслідок анексії Криму, захоплення Донецька і Луганська. Війна витягує з України мільярдні кошти, війна відлякує інвесторів. Тому ми в поточній ситуації зобов’язані були приймати дуже активні дії для того, щоб стабілізувати українську економіку», - наголосив він.

Водночас Арсеній Яценюк підкреслив, що є перші ознаки стабілізації економіки: «Уперше за два останні роки третій і четвертий квартал минулого року продемонстрували позитивну динаміку росту внутрішнього валового продукту. В третьому кварталі зростання було 0,5%, ріст економіки в четвертому кварталі становив 1,5%».

Глава Уряду нагадав, що економічне зростання в поточному році прогнозувалося на рівні 2%, проте низка нових викликів, які з'явилися в світі, можуть відкоригувати прогнози.

Арсеній Яценюк також підкреслив, що 2015 року Уряду вдалося скоротити дефіцит публічних фінансів в п’ять разів: «Якщо в 2014 році загальний обсяг дефіциту публічних фінансів становив більше 10% за методологією Міжнародного валютного фонду, то 2015 року нам вдалося скоротити дефіцит публічних фінансів в п’ять разів. Сьогодні ця цифра становить 2,1%».

Завдяки спільній роботі Уряду та Парламенту, наголосив він, вдалося певним чином покращити бізнес-середовище в країні, зокрема за показником іноземних інвестицій: «У минулому році був притік іноземних інвестицій, як правило, виключно в банківський сектор. Але поки що ми не можемо зазначити, що іноземний інвестор прийшов в Україну, щоби розвивати економіку - надто багато викликів Проте дерегуляція української економіки, яку ми  спільно провели, дала можливість піднятися Україні в світовому рейтингу Doing Business на 29 пунктів».

 


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua