Арсеній Яценюк: Харківські угоди легітимізували перебування російських військ в Україні й дали РФ можливість незаконної анексії української території
понеділок, 11 грудня 2017, 16:25

Підписані Януковичем Харківські угоди фактично легітимізували перебування російських військ на території України і дали можливості для російських збройних сил здійснювати незаконну анексію української суверенної території, - наголосив лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк під час надання свідчень у справі про державну зраду Віктора Януковича, що розглядається в Оболонському районному суді Києва 11 грудня.

Арсеній Яценюк зазначив, що «Віктор Янукович мав тісні дружні стосунки з владою Російської Федерації»: «Більш того, починаючи його перебування ще на посаді прем'єр-міністра України, зовнішня і внутрішня політика Віктора Януковича була спрямована на те, щоб зреалізувати зовнішню політику Російської Федерації».

Він нагадав суду, що публічно президент Путін і потім президент Медведєв «чітко заявили про те, що Україна перебуває у сфері зовнішньополітичних інтересів Російської Федерації: «Що означала для Росії сфера інтересів РФ? Звичайно, в першу чергу це наявність проросійського режиму на території України».

Крім того, підкреслив Арсеній Яценюк, для РФ було вкрай важливо зупинити поступ України на шляху до членства в НАТО. Він нагадав, що цей шлях був чітко визначений законодавством України. Проте після обрання на посаду президента у 2010 році одним із перших указів Віктора Януковича було скасування комісії щодо набуття членства України в НАТО: «Це був перший указ, який фактично напряму суперечив основам національної безпеки української держави. Окрім того, Віктор Янукович вносить до парламенту законопроект про внесення змін до закону України про основи національної безпеки, де вилучається питання щодо членства в НАТО як кінцева мета України для забезпечення власної безпеки».

Третій блок, який стосується безпекових сфер впливу Російської Федерації, підкреслив Арсеній Яценюк, - це укладення сумнозвісних Харківських угод: «Віктор Янукович у змові з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним і Медведєвим приймають рішення про те, щоби підписати так звані харківські угоди. Їх мета була наступна: начебто запропонувати Україні знижку на газ, що було чистою химерою, адже це не відповідає дійсності, це не була знижка. Тоді Росія встановила неринкову ціну на газ для української держави».

Лідер «Народного фронту» нагадав, що відповідно до Харківських угод «Віктор Янукович пішов на те, щоби неконституційно продовжити термін перебування іноземних військ, а саме російського чорноморського флоту на території української держави до 2042 року. У тому числі й це рішення призвело до незаконної анексії української території. І під цим рішенням стоїть підпис Віктора Януковича».

«Прийняття рішення про харківські угоди фактично легітимізувало перебування російських військ на території України і дало можливості для російських збройних сил здійснювати незаконну анексію української суверенної території», - наголосив Арсеній Яценюк.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua