Арсеній Яценюк: Ми зробили все, щоб виконати вимоги ЄС щодо «безвізу». Євросоюз має тримати своє слово
п’ятниця, 18 листопада 2016, 13:31

Україна виконала всі передумови для отримання безвізового режиму з ЄС: «Зараз черга за ЄС виконати свою частину», - наголосив лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк в інтерв’ю німецькому виданню Die Welt.

Відповідаючи на запитання щодо референдуму в Нідерландах стосовно ратифікації безвізового режиму з Україною, Арсеній Яценюк підкреслив: «На цьому референдумі йшлося насправді не про Україну, а про єдність ЄС. Тому я переконаний, що у цьому питанні буде знайдено консенсусне рішення».

«На відміну від деяких держав-членів, Євросоюз має сильне керівництво, яке здатне знаходити прийнятні компроміси», - додав він.

Він нагадав, що коли на початок 2014 року він став Прем’єр-міністром, країна була на межі банкрутства, у державній казні було лише 15 тисяч євро: «У нас не було газу, не було вугілля, поліції, армії, правоохоронних органів. А очікування народу після Революції на Майдані були настільки високими, що їх можна було виконати лише за допомогою чарівної палички».

«Але за два роки мого уряду ми, наприклад, знизили дефіцит державного бюджету з 10,5 до 2,5 відсотка. Покажіть мені європейську країну, яка може похвалитися чимось подібним! Ми створили нову поліцію, нове військо, нові системи соціального забезпечення. Ми провели програми бюджетної економії, створили антикорупційні органи, спеціалізовану антикорупційну прокуратуру. Звичайно, у нас траплялися і помилки. Однак постійно повторювати, що Україна недостатньо швидко рухається вперед - несправедливо стосовно українського народу», - сказав лідер «Народного фронту».

Скасування візового режиму для України повинно відбутися, підкреслив Арсеній Яценюк: «Суто мій уряд прийняв і домігся прийняття 144 різних постанов, законодавчих змін, які були необхідні для скасування віз. Ми виконали всі передумови, і Європейська Комісія вже це визнала. Зараз черга за ЄС виконати свою частину».

Українці, наголосив він, боролися під прапором ЄС за європейські цінності, і жертвували за це життями: «Ми зробили все, щоб виконати вимоги ЄС, а зараз рішення далі затягується? Припиніть це! Дотримуйтеся своїх обіцянок. Тут ми знову маємо питання щодо міцності європейського керівництва: надзвичайно важливо, щоб Євросоюз тримав своє слово».

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua