Яценюк на безпековому форумі: Відсутність дій провокує тоталітарні режими до переходу червоних ліній. Україні потрібна перспектива від ЄС і НАТО (фото, відео)
четвер, 12 квітня 2018, 13:21

«Відсутність дій провокує тоталітарні і диктаторські режими до переходу десятків червоних ліній. Захист країн-членів НАТО, і України в майбутньому, - це не тільки прописана на папері стаття 5 Вашингтонського договору, а це реалізація цієї статті: у тому випадку, якщо хтось напав на одну з країн-членів Альянсу, це означає напад на всіх», - наголосив лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк,  відкриваючи 11-й Київський безпековий форум у четвер, 12 квітня.

Європейський Союз, зазначив Арсеній Яценюк, поділяє прагнення України щодо членства в Європейському Союзі: «НАТО каже про те, що двері для України відкриті. Я хочу зрозуміти: це так чи ні. Думаю, що відповідь для наших європейських партнерів повинна бути тільки одна: «Так, ми хочемо мати сильну об'єднану Європу, де Україна є членом». Відповідь наших союзників по НАТО повинна бути: «Так, Україна буде членом НАТО, тому що ми як НАТО хочемо бути сильніші, а Україна сильна».

Лідер «Народного фронту» наголосив, що Європейський Союз, його цілісність і європейська демократія знаходяться під загрозою: «Дуже багато світових тенденцій, які тягнуть до дезінтеграції ЄС. Європейський Союз є досягненням цивілізації, взірцем свободи. Це те, куди тягнеться українська нація. І тому ми просимо наших європейських партнерів дуже чіткої перспективи для України».

Те саме стосується членства в НАТО: «Це єдина найпотужніша система світової безпеки. Підкреслюю, система світової безпеки, а не військовий блок. І тому захист країн-членів НАТО, і України в майбутньому, - це не тільки прописана на папері стаття 5 Вашингтонського договору, а це реалізація цієї статті: у тому випадку, якщо хтось напав на одну з країн-членів Альянсу, це означає напад на всіх».

«Це повинні бути не просто слова, а чіткі дії. Адже відсутність дій провокує тоталітарні і диктаторські режими до переходу десятків червоних ліній, які все відсуваються і відсуваються», - наголосив Арсеній Яценюк.

Лідер «Народного фронту» підкреслив, що цьогоріч сповнюється сто років відновлення української державності - «сто років, коли українська нація отримала свою державу і право на майбутнє».

«Історія так розпорядилася, що ми не змогли сто років тому втримати свою незалежність. Але історія справедлива до тих, які борються. І ми повернули собі статус незалежної держави», - сказав він.

Проте виклики, які були сто років тому, залишились і сьогодні, підкреслив лідер «Народного фронту»: «Втрата незалежності мала драматичні наслідки для української держави: репресії, голодомори, більшовизм, комунізм, сталінізм, знищення гену української держави. Відновлення незалежності – це не просто шанс, це перемога української свободи».

«Україна повинна бути сильною. Яка Україна є сильною? Та, яка бореться проти російської агресії, бореться за свою незалежність. Україна, яка є членом сім'ї Європейського Союзу і членом НАТО», - наголосив він.

Щорічний міжнародний захід «Київський Безпековий Форум», започаткований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» у 2007 році, є платформою для дебатів із найактуальніших питань безпеки в Європі та Чорноморському регіоні.

Тема цьогорічного Форуму, що проходить в Києві 12-13 квітня – «План реГЕНЕРАЦІЇ для безпечного майбутнього». Понад 400 міжнародних і українських лідерів, представників політичних, ділових та громадських кіл із понад 20 країн світу обговорять глобальні безпекові тенденції та виклики в сучасних міжнародних відносинах та важливість України для регіональної та європейської безпеки та демократії.

Програма Форуму: http://ksf2018.openukraine.org/ua/agenda

Пряму трансляцію Форуму дивіться на сайті: http://ksf2018.openukraine.org/ua

ФОТОРЕПОРТАЖ з Форуму (день перший) можна переглянути ТУТ 

 


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua