Арсеній Яценюк: Наша відповідь РФ - підняття мита та ембарго на російські товари (відео)
неділя, 3 січня 2016, 18:47

Україна виходить з зони вільної торгівлі з Російською Федерацією, піднімає мита на всі російські товари та вводить торговельне ембарго на низку товарів, виготовлених в РФ. Про це заявив у «10 хвилинах»  у неділю, 3 січня, Прем’єр-міністр України, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк.

У зв’язку з набуттям чинності Угоди про зону вільної торгівлі Російська Федерація, як і очікувалося, ввела торговельне ембарго проти України і незаконно вийшла з зони вільної торгівлі.

«Наша відповідь наступна. Україна виходить з зони вільної торгівлі з Російською Федерацією, піднімає мита на всі російські товари та вводить торгівельне ембарго на продовольчі товари, виготовлені в Російській Федерації, а також на товари машинобудування і вагонобудування», - заявив Арсеній Яценюк. Ми діємо дзеркально. Не ми почали цю війну. Але агресор буде покараний.

Глава Уряду підкреслив, що Угода про зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом – «це саме та угода, за яку мільйони українців боролися на Майдані»: «Це саме та перспектива для української економіки стати конкурентною, сильною, взірцевою і тією економікою, яка залучає інвестиції з Європейського Союзу, яка створює нові робочі місця, яка торгує вільно з Європою і дає можливість українському бізнесу розвиватися і йти вперед».

Угода про ЗВТ, наголосив він, означає насамперед безмитний продаж українських товарів до Європи і європейських товарів до України: «Це конкуренція, що є викликом для внутрішнього виробника. Але в першу чергу це можливість для українського бізнесу стати більш сильним, більш конкурентним і завойовувати нові ринки».

Арсеній Яценюк підкреслив, що Росія «робила все для того, щоб Україна не стала частиною європейського простору, щоб ми не повернулися в свою історичну європейську сім'ю»: «Колишній режим відмовився підписати Угоду про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом. І мільйони українців вийшли на вулиці. І ми перемогли».

21 березня 2014 року, Главою Уряду підписана політична частина Угоди про асоціацію, а вже 27 червня 2014 року Президент України підписав економічну частину цієї угоди: «Росія намагалася зупинити вступ цієї угоди. Але з 1 січня угода набула чинності. Ми стали частиною економічної європейської сім'ї». 

 


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua