Арсеній Яценюк про «Північний потік-2»: Важливо, що переважить - гроші чи реальні європейські цінності (відео)
вівторок, 10 квітня 2018, 20:45

Зупинка будівництва «Північного потоку-2» повинна здійснюватися в тому числі і через дуже жорсткий тиск, зокрема введенням санкцій з боку США проти компаній, які його будують, та блокування проекту Єврокомісією, - наголосив лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк в ефірі програми «Сьогодні» на ТРК «Україна» у вівторок, 10 квітня.

Арсеній Яценюк підкреслив, що будівництво «Північного потоку-2» може позбавити Україну 3-х мільярдів доларів доходів на рік. Він нагадав, що європейські партнери надають нашій державі 1 мільярд доларів кредиту на рік, який треба повертати, в той час як на транзиті газу «ми зараз самі заробляємо 3 мільярди».

«Якщо Росія з нашими західними партнерами побудує цей газогін, то мета Росії перевести українську газотранспортну систему в металобрухт буде тоді здійсненна», - наголосив лідер «Народного фронту».

«Мені приємно, що канцлер Німеччини сьогодні визнала, що («Північний потік-2») – це  не тільки економічний, а й політичний проект. Та хотів би розібратися в деталях. Коли наші німецькі партнери сказали, що Україна повинна залишатися транзитером, - то це наскільки? На 100% наших потужностей і на заробіток для українського народу в 3 мільярди доларів чи на 10%  потужностей і заробіток 300 мільйонів доларів?», - сказав він.

США, країни Балтії, Польща виступили проти «Північного потоку-2», нагадав лідер «Народного фронту», так само як і Європейська комісія: «І зараз дуже важливо, що буде переважати: гроші чи реальні європейські цінності».

Арсеній Яценюк підкреслив, що зупинка проекту «повинна здійснюватися в тому числі і через дуже жорсткий тиск»: «Якщо американська адміністрація введе санкції проти компаній, які будують «Північний потік-2», - це буде реальна дія. Якщо Європейська комісія чітко заявить, що блокує будівництво «Північного потоку-2» і підтримує український народ і незалежність України, адже наша газотранспортна система – це частина нашої незалежності, - це також буде дія. Так само якщо канцлер Німеччини так само чітко заявить, що не дасть можливості позбавити Україну транзитних потужностей. Це буде рішення цієї проблеми».


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua