Арсеній Яценюк про рішення Стокгольмського арбітражу: Газ для Росії - не комерція, а зброя. Це - чергова поразка Кремля
середа, 28 лютого 2018, 23:48

«Наш процес з «Газпромом» засвідчив: для Росії газ – не комерція, а зброя. Відповідно, Nord Stream-2 – це питання оборони й боротьби з державним тероризмом», - наголосив лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк у своєму дописі на Facebook 28 лютого після оприлюднення рішення Стокгольмського арбітражу на користь України проти російського «Газпрому».

Нинішнє рішення Стокгольмського арбітражу, підкреслив він, - «чудовий сигнал деяким європейським колегам, які безвідповідально потурають Росії у будівництві «Північного потоку-2» і, фактично, сприяють утвердженню газового диктату Кремля в Європі»: «Наш процес з «Газпромом» засвідчив: для Росії газ – не комерція, а зброя. Відповідно, Nord Stream-2 – це питання оборони й боротьби з державним тероризмом».

«Друге рішення на користь України в арбітражному процесі, який ми почали ще 2014 року, - це чергова поразка Кремля», - написав він.

Арсеній Яценюк зазначив, що Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» щодо компенсації $4,63 млрд за недопоставлені «Газпромом» обсяги газу для транзиту.

Арбітраж відхилив вимоги російського газового монополіста щодо штрафів за нібито незаконно відібрані «Нафтогазом» обсяги транзитного газу.

Він також нагадав, що торік Україна отримала перемогу над Росією ціною у 56 млрд доларів: «Стільки «Нафтогаз» мав би заплатити за кабальною формулою «бери або плати».

Арбітраж також закрив питання про оплату газу, поставленого Кремлем своїм терористам на окупований Донбас.

«Дякую команді «Нафтогазу», з якою ми почали цей непростий і ризикований судовий процес», - додав Арсеній Яценюк.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua