Арсеній Яценюк: Путін хоче замінити Велику Сімку на Велику П’ятірку, аби мати можливість ветувати будь-які рішення (відео)
п’ятниця, 26 червня 2020, 16:06

«Російський порядок денний абсолютно відрізняється від усього вільного світу. Порядок денний Путіна – це відновлення Радянського Союзу. План Путіна – захопити ще більше території Європи і бути найсильнішим автократичним лідером на європейському континенті. Він не хоче, аби Україна досягла успіху. Тому він ніколи не виконає Мінські домовленості. Він може виконати їх лише «в російському перекладі», - наголосив Голова Київського Безпекового Форуму, прем’єр-міністр України 2014-2016 років, лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк під час онлайн дискусії КБФ 26 червня.

Арсеній Яценюк підкреслив, що так звана стаття Путіна для видання National Interest - це «назад у СРСР у путінській інтерпретації»: «Путін хоче консолідувати свій електорат та російський народ дуже чітким меседжем – «погляньте, це Захід співпрацював з нацистами». Саме це він власне написав у статті. Начебто це не Сталін і Гітлер розв’язали війну проти всього світу. Але це власне їхній пакт Молотова – Ріббентропа став поштовхом до Другої світової війни. Ця стаття – неправда і конспірологічні теорії, які Путін намагається поширити».

Найважливіше, що Путін пише в своїй статті, підкреслив лідер НФ - про необхідність замінити Велику Сімку на Велику П’ятірку: «Це – його кінцева мета. Він як президент Росії хоче блокувати будь-які рішення, використовуючи можливість вето».

«Для нас усіх дуже важливо розуміти – ми маємо захистити правду, маємо захищати факти. І маємо бути дуже відкритими і говорити: ми захистили світ, це ми перемогли у Другій світовій, ми перемогли нацистів, це ми постраждали. І ми побудуємо майбутнє – не з архаїчними застарілими путінськими підходами, ми побудуємо майбутнє на ґрунті цінностей вільного світу, реальних фактів, доказів і правди», - сказав Арсеній Яценюк.

Він підкреслив, що зараз лунають певні голоси про необхідність знайти компроміс з Росією. Арсеній Яценюк нагадав, що свого часу і наші американські, й європейські партнери «намагалися перезавантажити, перезапустити, знайти компроміс»: «Але ми всі зазнали поразки. Адже наші переконання відрізняються від переконань Росії».

«З точки зору України практично неможливо знайти будь-який компроміс із Російською Федерацією. Бо головна умова, щоб навіть почати діалог – це аби були повернуті Крим, Донецьк і Луганськ. Це основна передумова. Погляньте на список кримінальних проваджень проти російського президента та Російської Федерації. Незаконна анексія Криму, окупація Донецька і Луганська, переслідування та вбивства українських громадян та військових. Тож як ми можемо порозумітися з державою, яка вторглася в Україну?» - наголосив Арсеній Яценюк.

Він підкреслив важливість сильного лідерства США й  Німеччини та збереження єдності Євросоюзу.

«Одне з найскладніших питань в сучасній Україні – це мати сильне лідерство нинішньої влади. Маємо дотримуватися однієї лінії з нашими західними друзями. І керівництво України має усвідомити: це важлива історична місія нинішнього президента, уряду і всього політичного керівництва – врятувати Україну, відновити територіальну цілісність, далі йти шляхом реформ, бути успішними, боротися за нашу незалежність та за нашу свободу. Разом із нашими друзями з ЄС та США», - наголосив Арсеній Яценюк.

Учасниками онлайн дискусії КБФ «Що робити з Росією?» стали помічник Державного секретаря США з європейських та євразійських справ у 2013-17 роках Вікторія Нуланд; член парламенту Німеччини, зовнішньополітичний речник політичної сили Альянс 90 / Зелені Омід Нуріпур; співзасновниця Українського Кризового Медіа Центру і засновниця One Philosophy Group Наталія Попович; Постійний представник України при ЄС у 2010-15 роках і дипломатичний радник Президента України у 2015-19 роках Костянтин Єлісєєв,; заступник Міністра закордонних справ України у 2014 році, дипломатичний радник Прем’єр-міністра у 2015-16 роках і член Правління Фонду «Відкрий Україну» Данило Лубківський.

Київський Безпековий Форум – провідний міжнародний форум України з обговорення проблем миру і безпеки. Заснований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» у 2007 році.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua