Арсеній Яценюк: «Сподіваюся, що парламент зацікавлений в реальній боротьбі з корупцією» (відео)
понеділок, 16 листопада 2015, 12:54

«Поки що не всі законодавчі ініціативи Уряду щодо боротьби з корупцією підтримані парламентом. Але я сподіваюся, що парламент зацікавлений у реальній боротьбі з корупцією, в зменшенні впливу влади на економічні процеси, і таким чином - у запровадженні економічних свобод для української економіки і  українського бізнесу», - сказав Прем’єр-міністр України, лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк під час міжнародної антикорупційної конференції «Запобігаємо. Боремось. Діємо.» в понеділок, 16 листопада.

Глава Уряду підкреслив, що на порядку денному України сьогодні стоїть два основних виклики: «Перший виклик – це боротьба з зовнішньою агресією, російським тероризмом. Другий виклик – це внутрішня боротьба з корупцією».

Він розповів про кроки, зроблені Урядом за останні 20 місяців у питанні боротьби з корупцією.

Арсеній Яценюк зазначив, що найбільша корупція в Україні була в нафтогазовому комплексі: «Газові олігархи і мільярди доларів, які викачувалися з Національної акціонерної компанії «Нафтогаз», знищували Державний бюджет і сформували прибутки мільярдерів за рахунок коштів бюджету і за рахунок коштів платників податків».

«У нас більше немає посередників у газовому секторі, у нас більше немає тіньових угод і у нас більше немає «відкатів» в енергетичному секторі. Ми маємо тільки прямі угоди між країнами-членами Європейського Союзу і європейськими компаніями та Україною. І ми маємо тільки прямі угоди між Україною і Європейським Союзом та сумнозвісною компанією «Газпром», - підкреслив Глава Уряду.

Було також повернуто державний контроль над компанією «Укрнафта», в якій держава володіє 51% акцій: «Урядом України було внесено до парламенту відповідний закон. Закон проголосований, підписаний Президентом. І компанія «Укрнафта» отримала нового керівника, який був вибраний виключно на прозорому і відкритому конкурсі. Ця компанія зараз починає повністю міняти весь склад правління і спостережної ради і, основне, - систему та структуру управління компанією».

Він наголосив, що протягом останніх 20 років в Україні сформувалися олігархи в першу чергу за рахунок тіньової приватизації, яка безпосередньо покривалася попередніми урядами, «яка формувалася під конкретного покупця і яка не залучала іноземного інвестора, а створювала умови для того, щоб тіньова приватизація робила українських олігархів».

За останніх 20 місяців в Україні не проведено жодної тіньової приватизації, заявив Глава Уряду.

Арсеній Яценюк нагадав, що у зв’язку з недосконалістю закону про приватизацію та відсутності нової форми оцінки об'єктів приватизації Уряд зупинив приватизацію одного з найбільших державних об'єктів – Одеського припортового заводу: «Ми знали, що чинне законодавство дає можливість придбати для так званого інвестора 5% акцій, і ми знали, хто готовий придбати цих 5%, щоб потім не дати справжньому іноземному інвестору придбати інших 95% на відкритому аукціоні».

Уряд вніс до парламенту проекти законів щодо зміни як умов приватизації, так і переліку об'єктів приватизації. Проте, підкреслив Арсеній Яценюк, народні депутати уже шість разів відмовлялися підтримати ці законодавчі ініціативи.

Кабінет Міністрів також провів реформування державної служби. На виконання закону про очищення влади були звільнені з найвищих посад української державної влади понад 700 державних службовців: «Це перші заступники міністрів, заступники міністрів, це 42% вищого керівництва Державної фіскальної служби, які були ближче до статусу мільйонерів, ніж до статусу реальних державних службовців. Це 15% всього керівного складу Державної фіскальної служби в областях».

«Виконання закону України про очищення влади є ще одним кроком по реальній боротьбі з корупцією», - додав Глава Уряду.

Урядом створене Національне антикорупційне агентство – превентивний орган, який повинен перевіряти декларації державних службовців, доходи, майно і статки кожного державного службовця» і перевіряти те, що вони потратили, і те, що вони показали в декларації»: «Національне антикорупційне агентство буде сформовано. Уряд пішов назустріч громадським організаціям і нашим західним партнерам, повністю змінив порядок формування конкурсної комісії. Конкурсна комісія є незалежною, і  вона в найкоротші терміни обере керівника Національного антикорупційного агентства і відповідних заступників».

Арсеній Яценюк підкреслив, що Україна є однією з небагатьох держав у Європі, в якій повністю відкриті реєстри власності: «Зараз будь-яка особа може через сайт Міністерства юстиції України отримати дані щодо того, чим володіє Прем'єр-міністр України, чим володіють будь-які керівники будь-яких міністерств, на кого зареєстровано нерухоме майно, акції, суб'єкти підприємницької діяльності. Це ще одна частина нашої антикорупційної стратегії – повна прозорість і доступ до всіх баз даних. І ми далі в цьому питанні будемо рухатися».

Крім того, Урядом було проведено дерегуляцію: «Ми скоротили наполовину кількість різного роду контролюючих органів, ліцензій, дозволів, які формували в країні не що інше, як хабарі і бюрократію».

«На жаль, поки що не всі законодавчі ініціативи підтримані парламентом. Але я сподіваюся, що парламент зацікавлений у реальній боротьбі з корупцією, в зменшенні впливу влади на економічні процеси, і таким чином - у запровадженні економічних свобод для української економіки і  українського бізнесу», - підкреслив Глава Уряду.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua