Арсеній Яценюк у Кракові: Ізоляціонізм став головною політикою низки країн ЄС. На противагу цьому Європі потрібне сильне лідерство
субота, 28 жовтня 2017, 12:06

Ізоляціонізм став головною політикою низки країн-членів ЄС, що може стати катастрофою для Союзу. Європі необхідне сильне лідерство, - наголосив лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк у Кракові під час міжнародної конференції, присвяченої проблемам миру і безпеки у Європі у п'ятницю, 27 жовтня.

На запрошення Фонду Конрада Аденауера лідер «Народного фронту» взяв участь у дискусії «Майбутнє – як Європа подолає кризу?» разом із Комісаром ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганнесом Ганом та головою Комітету Європейського парламенту з закордонних справ Девідом Макалістером.

Арсеній Яценюк підкреслив, що світ перебуває зараз у великій невизначеності: «Іран, Північна Корея, Росія, Сирія, Афганістан та низка інших викликів постали перед світом». 

Він наголосив, що в цих умовах «Європа має відігравати сильнішу роль у глобальних подіях»: «Зараз у Європі під загрозою демократія та безпека. Ізоляціонізм став головною політикою низки країн-членів ЄС, що може стати катастрофою для Союзу». 

Питання безпеки також надзвичайно важливе для Європи, підкреслив лідер «Народного фронту»: «Не всі мають спільний кордон з Росією, ми - маємо. І через це ми втратили Крим, коли Росія незаконно анексувала його, і частину Східної України - Донецьк і Луганськ. Ми втратили біля 3-х тисяч українських солдатів. Ми втратили біля 10-ти тисяч людей, і понад 22 тисячі постраждали через російську агресію. Ми втратили 20% української економіки. Це величезна драма для нас і це величезний безпековий виклик для Європи. Але попри це, завдяки нашим спільним зусиллям із ЄС, ми вижили, і не просто вижили, а й - можу чітко заявити - показали потужне поліпшення і в політиці, і в економіці». 

«Без сумніву, Україна хоче бути частиною ЄС. І я дуже оптимістичний щодо цього», - підкреслив він.

Водночас лідер «Народного фронту» підкреслив, що не тільки для ЄС, а й для кожної країни зараз необхідне «дуже сильне лідерство»: «Зараз у наших країнах - потужна хвиля популізму. Люди вірять, що трапиться диво і хтось вирішить усі проблеми за 24 години. І це привело до національних парламентів та національної влади популістів - тих, хто фактично обдурює наші народи». 

«Тож потрібне сильне лідерство, і зазвичай необхідно приймати складні рішення. За такі рішення можна заплатити величезну політичну ціну. Проте справа не в політиці, йдеться про майбутнє кожної країни і майбутнє ЄС», - сказав Арсеній Яценюк.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua