Арсеній Яценюк вимагає від підприємств газопостачання негайно перерахувати норматив для домогосподарств і повернути громадянам кошти (відео)
середа, 23 березня 2016, 16:18

Підприємства газопостачання почали виставляти домогосподарствам, у яких немає приладів обліку, підвищений тариф з розрахунку 6 кубічних метрів газу на одну особу на місяць для домогосподарств лише із газовою плитою та 18 кубометрів на особу на місяць із газовою плитою та колонкою. Уряд ухвалив постанову, якою встановлює норматив у 4,4 та 14 кубометрів відповідно. Прем’єр-міністр України, лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк вимагає від підприємств газопостачання негайно перерахувати норматив і повернути громадянам кошти.

Про це йшлося на засіданні Уряду  в середу, 23 березня.

Глава Уряду повідомив, що отримав звернення громадян щодо завищення тарифів  підприємствами газопостачання. Протягом останнього періоду часу громадянам, у яких немає газових лічильників, підприємства газопостачання почали виставляти підвищений тариф – з розрахунку 6 кубічних метрів газу на одну особу на місяць для домогосподарств лише із газовою плитою та 18 кубометрів на особу на місяць із газовою плитою та колонкою.

«Це суперечить постанові Кабінету Міністрів, ухваленій минулого року. Але суд скасував рішення Уряду, і таким чином зараз підприємства щодо газопостачання прийняли відповідні рішення», - наголосив він.

«У залежності від домогосподарства, це від 195 до 1800 гривень за період опалювального сезону, які незаконно хочуть отримати з громадян країни і зарахувати до доходів облгазів», - підкреслив Глава Уряду.

Арсеній Яценюк запропонував Урядові, зважаючи на те, що вища судова інстанція скасувала попереднє урядове рішення, за невідкладною процедурою ухвалити постанову, якою встановити норматив у  4,4 кубічних метра на одну особу на місяць для домогосподарств лише із газовою плитою та 14 кубометрів на особу на місяць із газовою плитою та колонкою – як обраховано Міністерством енергетики і НКРЕ.

Уряд ухвалив відповідну постанову.

Прем’єр-міністр звернувся до газопостачальних підприємств: «Рішення про нарахування нормативу 6 кубічних метрів не відповідає постанові Кабінету Міністрів, тобто є незаконним».

«Я вимагаю негайно перерахувати (нормативи) і повернути людям кошти», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Уряд також дав протокольне доручення Міністерству енергетики та вугільної промисловості України в тижневий строк розробити та затвердити порядок перерахунку нормативів споживання газу за період дії, скасованої судом постанови.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua