Арсеній Яценюк: ЄС і США не можна ховати голову в пісок. Путіну не можна дати можливість захопити Білорусь (відео)
субота, 5 вересня 2020, 09:12

«ЄС і США не можна ховати голову в пісок. Чим слабший і чим беззубіший Захід, тим більш озброєний і сильний буде Путін», - наголосив прем'єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк  у програмі «Свобода слова Савіка Шустера» на телеканалі «Україна» 4 вересня.

Арсеній Яценюк зазначив, що Білорусь і персонально Лукашенко, на превеликий жаль, економічно залежні від Росії, так само країна залежна від РФ й у безпековому та військовому компоненті: «У цих умовах, які склалися, для Путіна найбільш вигідний той Лукашенко, який є. Ще й бажано, щоб Лукашенко був у крові по шию. Для того, щоб повністю прибрати Білорусь під себе».

Лідер «Народного фронту» звернувся до Європейського Союзу і американських партнерів: «Не можна ховати голову в пісок. Це неправильно, коли тільки три країни-члени Європейського Союзу приймають рішення про запровадження санкцій проти білоруської влади, а ЄС ще не напрацював спільної політики по відношенню до Білорусі».

«Зате Путін напрацював політику, і по відношенню до Білорусі, і по відношенню до України, Грузії, Молдови, і по відношенню до Заходу в цілому. Чим слабший і чим беззубіший Захід, тим більш буде озброєний і сильніший Путін. Ми сьогодні повинні захищати право білоруського народу на вибір, на чесний вибір свого президента і свого парламенту», - наголосив Арсеній Яценюк. 

Він підкреслив, що не можна розглядати жодні «розмови про те, що начебто Лукашенко пропонує конституційну реформу». Путін, нагадав Арсеній Яценюк, колись теж пропонував Україні конституційну реформу - федералізацію, з особливими статусами: «Це все російська гра. І тут Захід повинен нарешті проявити розуміння ситуації. Це загроза для світового порядку».

«Захищаючи Білорусь, ми в тому числі захищаємо Україну. Це предмет національної безпеки для української держави - якщо Білорусь потрапить повністю під вплив Росії і Путін введе танки», - наголосив Арсеній Яценюк. Лідер «Народного фронту» додав, що був здивований словами представників білоруської опозиції, які кажуть, що Путін не піде на те, аби вводити війська і танки: «А в Криму він що зробив? А в Донецьку і Луганську він що зробив?»

Путін бореться за відновлення радянської імперії, підкреслив Арсеній Яценюк: «Радянська імперія без України в першу чергу і Білорусі в другу чергу - неможлива. Тому Путіну не можна дати можливість захопити Білорусь, як український народ не дав можливість захопити йому Україну».

 


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua