Арсеній Яценюк: Завдяки електронній системі закупівель ProZorro цьогоріч буде зекономлено мінімум 5 млрд грн бюджетних коштів (відео)
неділя, 17 січня 2016, 18:37

«Переведення всіх державних закупівель в електронний формат дозолить збільшити економію в рази. Навіть за скромними прогнозами, цього року економія бюджетних коштів складе 5 млрд гривень, а в наступному економічний ефект від повного переходу на електронну систему може бути в декілька разів більшим», - наголосив Прем’єр-міністр України, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк у «10 хвилинах» у неділю, 17 січня.

Глава Уряду зазначив, що сфера державних закупівель довгі роки була найбільшою «годувальницею» корупціонерів: «За нашими підрахунками, втрати від прямої корупції та неефективного управління становили близько 20% від усього об’єму державних закупівель. А це – приблизно 50 млрд гривень щороку. Це майже стільки, скільки закладено в бюджеті на Збройні Сили України».

Він підкреслив, що створена Урядом  електронна система державних закупівель ProZorro дозволить повернули в бюджет десятки мільярдів гривень: «Ми переводимо всі державні тендери в онлайн формат. Усі процедури, кожен крок, кожне рішення стають публічними».

Електронний формат також спрощує доступ бізнесу до торгів, підкреслив Арсеній Яценюк: «А це - підвищення конкуренції в державних закупівлях».

Завдяки ProZorro, зазначив Глава Уряду, кожна компанія чи підприємець може зареєструватися на торговому майданчику, знайти аукціон і подати заявку на участь: «Далі відбуваються анонімні торги. За результатами аукціону обирається переможець, і тільки після цього розкривається назва компанії. Таким чином провести «свого» постачальника стає практично неможливо. А переможцями ставатимуть тільки сумлінні постачальники».

«При цьому будь-хто може зайти на сайт і дізнатися, що закуповувало те чи інше державне підприємство і за якою ціною», - зазначив він.

У пілотному режимі ProZorro почала працювати ще в лютому 2015 року, і завдяки їй вже вдалося зекономити понад 500 мільйонів гривень: «І це при тому, що сьогодні через цю систему проводиться тільки 2% державних тендерів».

Зокрема, Міністерство інфраструктури та підприємства, які знаходяться у його підпорядкуванні, провели тендери у системі ProZorro на понад 1,3 мільярда гривень. Сума економії перевищила 75 мільйонів: «Міністерство оборони повністю перейшло на електронні закупівлі. Результат - майже 1000 тендерів і 200 млн гривень економії».

Вже з 1 квітня на ProZorro в обов’язковому порядку перейдуть усі великі замовники: міністерства, відомства, найбільші державні підприємства. З серпня - почнуть переходити всі інші.

Глава Уряду зазначив, що розбудова електронної системи відбувається коштом донорів, а кожну статтю витрат контролює Transparency International: «Значну допомогу та підтримку надали волонтери - у вигляді консультацій, навчання, робіт і ресурсів. Деякі з активістів, які стояли біля витоків реформи ще з часів Майдану, сьогодні успішно працюють в якості державних службовців».

Глава Уряду звернувся до тих чиновників, «які ще сподіваються зберегти якісь «окремі схеми»: «Перехід на електронну систему є обов’язковим, без будь-яких винятків. Для цього у нас є все необхідне: законодавча база, ефективна електронна система, самовіддана команда, яка працює задля успіху реформи, та повна підтримка міжнародних партнерів».

Арсеній Яценюк закликав представників бізнесу долучатися до системи електронних державних закупівель: «Ми працюємо з вами відкрито і прозоро та є вашими надійними партнерами».

Глава Уряду також звернувся до волонтерів і журналістів: «Вивчайте дані закупівель, шукайте можливі порушення. Говоріть і пишіть про це. Громадський контроль – найбільш дієвий механізм боротьби з корупцією».

«Разом ми зможемо перемогти корупцію в закупівлях і повернути кошти для потреб українців», - підкреслив лідер «Народного фронту».

 


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua