Зустріч у Білому домі з президентом США у березні 2014-го привела до формування "антипутінської коаліції", - Арсеній Яценюк
п’ятниця, 16 листопада 2018, 09:33

Публічне прийняття прем’єр-міністра України у Білому домі 2014 року поставило крапку у сумнівах щодо легітимності української влади. Барак Обама прийняв рішення щодо санкцій і разом з європейцями почав формувати "антипутінську коаліцію", - розповів лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк в інтерв’ю для партійного видання НФ.

Він назвав свою зустріч із президентом США в березні 2014-го такою, що "абсолютно змінила сприйняття світом подій в Україні".

"Росія ж розгорнула потужну кампанію, що в Україні владу захопила кривава хунта, пронацистський, антисемітський переворот в Україні, з нелегітимно обраною владою. Хоча ми мали абсолютно законний парламент, законно обраного голову парламенту Турчинова, уряд, сформований Радою. Світ не знав, як нас сприймати. Публічне прийняття прем’єр-міністра України у Білому домі поставило крапку у сумнівах щодо легітимності української влади", - сказав він.

Тоді ж було прийнято рішення американської адміністрації про фінансову підтримку України.

"Барак Обама прийняв рішення щодо санкцій і разом з європейцями почав формувати "антипутінську коаліцію". Хоча у мене склалося враження, що вони самі тоді були в шоці. Не знали, що з цим робити", - підкреслив Арсеній Яценюк.

Ще однією надважливою подією того часу у міжнародних відносинах лідер НФ назвав рішення Ради Європейського Союзу про підписання політичної частини Угоди про асоціацію з ЄС: "Мені вдалося переконати у підписанні політичної частини Угоди про асоціацію. Основними флагманами були канцлер Німеччини Меркель, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон".

"Всі казали – нереально. Перед зустріччю глав держав і членів урядів країн ЄС мав закриту зустріч з президентом Ради ЄС. Там акуратно попереджали: навряд чи можливо, складно. Я виступив і сказав: наша країна боролася за Європу під європейськими прапорами. Скажіть, що сказати народу України? І неможливе стало можливим, все зарухалося, ми отримали результат – одностайну підтримку керівників ЄС", - розповів Арсеній Яценюк.

"Для Європи це рішення мало набагато більше значення, ніж всередині України. У нас це сприйняли, ніби так і мало бути", - додав лідер "Народного фронту".

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua