Чиновники, які незаконно роздають землю на Житомирщині, мають нести за це відповідальність, - Павло Дзюблик
п’ятниця, 12 лютого 2016, 14:19

Народний депутат фракції «Народний фронт» Павло Дзюблик звернувся із депутатським запитом до Прем’єр-міністра з проханням проведення службового розслідування щодо роздачі деякими чиновниками землі в Черняхівському районі Житомирської області.

Про це повідомили в прес-службі обласної партійної організації «Народний фронт».

«Віддавати в оренду чи приватизовувати землі запасу та резерву потрібно тільки за погодженням із сільськими громадами. Така норма наразі рекомендаційна і механізм погодження чітко не прописаний у Законі. Утім, над цим вже працюють у Верховній Раді», - сказав Павло Дзюблик.

Представник «Народного фронту»  нагадав, що навіть у його окрузі питання із роздачею землі незрозумілим людям було завжди актуальне.

Зокрема, у 2014 році виникла проблема у селі Городище, де кілька людей отримали землю, а за кілька днів тракторами зняли родючий шар грунту на цій землі.

«Це було іще в 2014 році, але ситуація із роздачею землі у обалсті продовжується. Зокрема, набула розголосу історія із двома фермерами, які отримали усі землі запасу та резерву в Черняхівському районі. Як вони будуть вести господарство на цих землях – не зрозуміло, адже це клаптики, розкидані по усій території району», - розповідає Павло Дзюблик.

Депутат додав, що керівник Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області заявляв про відмову фермерів від землі через скандал. Відтак, за словами чиновника, район втратить кілька мільйонів гривень, які міг би отримати.

«Вони заклилкали АТОшників із усієї України їхати у Черняхівський район за землею. Але це смішно, тому що там є фермери, які роками ведуть господарство і не можуть приватизувати ці клаптики землі», - зазначив Дзюблик під час ефіру на обласному телебаченні.

Він переконаний, що приватизовувати чи віддавати в оренду землю запасу чи резерву можна тільки за погодженням із сільськими громадами. На його думку, цю норму потрібно чітко прописати у Законі.

Павло Дзюлик нагадав і про інші випадки безпідставної роздачі землі на Житомирщині. Зокрема, 80 гектарів у Володарськ-Волинському районі отрмали 40 студентів зі Львова. У Радомишльському районі 7 осіб отримали 14 гектраів землі з незрозумілих причин. Аналогічна проблема виникла у Коростишеві при виготовленні генплану місті. Виявилось, що 14 гектарів, які мають увійти в межі Коростишева, уже роздані для ведення фермерського господарства.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua