7 тисяч нотаріусів та представники органів місцевого самоврядування отримують право реєструвати і видавати довідки у кожному селі й містечку, - наголосив Прем’єр-міністр України, лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк у «10 хвилинах» у неділю, 9 серпня.
Глава Уряду підкреслив, що раніше, аби отримати довідку чи свідоцтво про право власності на нерухомість, «треба було вистояти довжелезну чергу, заплатити в середньому 300 гривень хабара і ще чекати місяцями на те, щоб ця довідка прийшла».
Уряд змінив цю систему: «Зараз таку довідку, як і виписку про дані реєстрації свого бізнесу, можна отримати он-лайн».
Вже сьогодні, за словами Арсенія Яценюка, 20% адміністративних послуг надаються не в паперовій, а в електронній формі: «47 тисяч українців скористалися можливістю не стояти в черзі, не платити хабара, не шукати знайомого в тому чи іншому державному відомстві, а просто через Інтернет заповнити форму і отримати в електронній формі відповідну довідку».
Крім того, зазначив Глава Уряду, уже 250 пар скористалися можливістю подати документи на одруження через Інтернет.
Глава Уряду нагадав, що Міністерством юстиції прийнято рішення про децентралізацію послуг по реєстрації бізнесу, реєстрації оренди земельних ділянок і нерухомості: «7 тисяч нотаріусів та представники органів місцевого самоврядування тепер отримують право реєструвати і видавати довідки у кожному селі, містечку. Не треба нікуди їздити, вистоювати черги і витрачати кошти».
Він повідомив, що така послуга буде доступна кожному з 1 жовтня: «Зараз ми проводимо тренування і навчання як нотаріусів, так і представників органів місцевого самоврядування, щоби оренда землі, свідоцтво про право власності і реєстрація бізнесу відбувалися безпосередньо там, де ви проживаєте».
«Уряд України прийняв рішення не набирати на себе додаткових функцій і повноважень, а, навпаки, віддати владу на місця, зменшити ці функції і повноваження і, відповідно, зменшити бюрократію і корупцію, яка будувалася в країні два десятки років», - наголосив лідер «Народного фронту».
Органи місцевого самоврядування отримують відповідні повноваження, щоб надавати громадянам послуги безпосередньо в їх місті чи селі.
Арсеній Яценюк наголосив, що це дозволить отримати додаткові доходи для місцевих бюджетів: «В середньому кожна область від цієї децентралізації повноважень отримає від 70 до 150 мільйонів гривень – залежно від кількості населення. Це ті гроші, які підуть на соціальні питання, розвиток інфраструктури, на школи і лікарні».