Фінансування освітніх закладів 1-2 рівнів акредитації має відбуватися за рахунок Державного бюджету, а не обласних бюджетів, як це передбачено у проекті головного кошторису.
Про це заявила міністр освіти і науки України, представник політичної партії “Народний фронт” Лілія Гриневич за результатами засідання фракції.
Так, за словами міністра, що стосується розподілу Державного бюджету в освітній галузі, то тут спостерігаються “значне зростання та дуже позитивні тенденції щодо підвищення заробітної плати вчителів”.
“Так само у нас виділені достатні кошти для того, щоб розпочати реформи в початковій школі. Якраз починається з 2018 року імплементація Нової української школи”, - заявила вона.
У той же час, як наголосила Лілія Гриневич, в процесі підготовки освітнього бюджету “залишились невирішеними дуже важливі питання, які є критичними і які треба доопрацьовувати” при розгляді Державного бюджету у парламенті під час другого читання, а саме – фінансування освітніх закладів 1-2 рівнів акредитації.
“На даний момент планується передати фінансування цих закладів на рівень обласних бюджетів. Натомість обласні бюджети заявляють, що їм недостатньо коштів для утримання цих вищих навчальних закладів. Справа в тому, що це якраз середня ланка, яка готує фахівців для економіки – середньо-технічний персонал, який є дуже важливий. І нам необхідно цю модель фінансування закладів 1-2 рівнів акредитації відпрацювати, тому що поки що вона не є такою, яка задовольняє, або такою, яка відповідає спроможностям областей”, - підкреслила профільний міністр.
“Обласні державні адміністрації сигналізують про те, що для них це буде непосильним тягарем. Для нас важливо, щоб ми цей сектор освіти захистили, зберегли і розвивали далі”, - резюмувала Лілія Гриневич.