Глави Урядів України та Латвії відкрили пам’ятник Тарасові Шевченку в Ризі (відео)
п’ятниця, 6 листопада 2015, 13:05

У п’ятницю, 6 листопада, в рамках робочого візиту до Латвії Прем’єр-міністр України, лідер Політичної партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк та Глава Уряду Латвії Лаймдота Страуюма взяли участь у відкритті пам’ятника Тарасові Шевченку.

Арсеній Яценюк зазначив, що поява пам’ятника стала можливою завдяки українській громаді Латвії, меценатам, «які знайшли можливість зібрати кошти і збудувати пам’ятник українському візіонеру Тарасу Шевченку».

Він висловив вдячність Главі Уряду Латвії за те, що латвійський Уряд також доклав зусиль, щоби цей пам’ятник був у Ризі.

Арсеній Яценюк зазначив, що пам’ятник зображає молодого Кобзаря: «Шевченку було 23 роки, коли він написав «Реве та стогне Дніпр широкий». Йому було 29, коли він написав «Розриту могилу». Він, молода людина, показав візію майбутньої України. Він тут такий же молодий, як і молода українська держава».

Глава Уряду України підкреслив, що в історії України та Латвії «були темні сторінки -  це сторінки совєтської окупації»: «Тарас Шевченко був тією людиною, яка боролася з імперіалізмом, з людиноненависницькими режимами. Він боровся за свободу, за свободу українського народу, і він боровся за те, щоб Україна була в сім'ї вольній, новій. І ця сім'я – це велика Європа», - підкреслив він.

«Ми робимо все для того, щоби Україна дійсно стала частиною великої об'єднаної Європи. Цей шлях непростий. Але іншого шляху немає. Це шлях до свободи, процвітання, щоби Україна вийшла з тих всіх складних випробувань, які лягли на долю нашого народу», - підкреслив він.

Глава українського Уряду нагадав слова Тараса Шевченка: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає». «Тому тільки вперед, тільки правильна боротьба за наше майбутнє, разом з нашими латвійськими друзями», - сказав Арсеній Яценюк.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua