Яценюк: Із 1 жовтня набуває чинності новий закон про ринок газу. «Нафтогаз» втрачає монополію по постачанню і продажу природного газу (відео)
середа, 30 вересня 2015, 14:49

Із 1 жовтня набуває чинності новий закон про ринок газу: «НАК «Нафтогаз України» втрачає свою монополію як по постачанню, так і по продажу природного газу. Ми фактично будуємо повністю європейську демонополізовану систему ринку природного газу, де постачальник сам визначає, кому продавати, а покупець - у кого купувати», - заявив Прем’єр-міністр України, лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 30 вересня.

Арсеній Яценюк підкреслив, що реформування газового сектора - це одна з ключових реформ, яка проводиться в Україні. Набуття чинності цього закону, наголосив він, «кардинально змінює всю систему координат і взагалі ринок газу як такий».

Глава Уряду підкреслив, що НАК «Нафтогаз України» втрачає свою монополію як по постачанню, так і по продажу природного газу.

Арсеній Яценюк також наголосив, що вже зроблені низка кроків у реформуванні ринку газу: «Олігархи, які контролювали український газовий ринок і постачання газу в Україну, відійшли в минуле. Протягом останніх 18 місяців жодної олігархічної монополії на постачання і розподілення газу в Україні не існує. Ми сьогодні придбаваємо природний газ виключно за прямими договорами,  в першу чергу з нашими європейськими партнерами». 

Останні перемовини в тристоронньому форматі між Україною, Європейським Союзом та північним сусідом також дали позитивні результати, наголосив він: «Ми очікуємо набуття чинності тристороннього протоколу і двосторонньої угоди щодо постачання природного газу між Україною і Російською Федерацією. Це дає для нас ще одну дуже чітку перспективу того, що Україна буде забезпечена природним газом».

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua