Керівництво НАБУ знищує довіру до правосуддя, - заява "Народного фронту"
субота, 22 квітня 2017, 13:53

Заява Політичної партії "Народний фронт"

Довіру до правосуддя знищує якраз керівництво Національного антикорупційного бюро - в ході незаконних процесуальних дій щодо Миколи Мартиненка. "Народний фронт" ніколи не мовчав про упередженість в діях НАБУ та його сумнівні стосунки з суддями. Ми доможемося, щоби ці публічні факти беззаконня отримали належну правову оцінку якнайшвидше.

22 квітня Національне антикорупційне бюро виступило із нахабною заявою, в якій депутатам від "Народного фронту" закидається нібито "тиск на суддю" й "знищення довіри до правосуддя". Така неадекватна реакція, вочевидь, пояснюється нервозністю керівників НАБУ. Адже незаконне, політично вмотивоване затримання Мартиненка стало можливим завдяки підозрілим стосункам між Бюро й кількома конкретними суддями.

Є серйозні, аргументовані підстави вважати, що керівництво НАБУ (зокрема, Гізо Углава) здійснює негласний і протизаконний вплив на згаданих суддів — тримаючи їх "на гачку" призупинених кримінальних проваджень, оперативних справ та приватно-побутового "компромату". Водночас саме ці заангажовані судді підозрілим чином виявляються "автоматично обраними" для розгляду справ, у яких можна припускати особисті інтереси пана Углави та його колишнього патрона, телеведучого Михеїла Саакашвілі. Ось що насправді є "знищенням довіри до правосуддя". Саме про це йшлося в коментарях, які депутати від "Народного фронту" дали біля приміщення суду 21 квітня.

Наголосимо: ми не мовчали про ці підозрілі процеси й раніше. "Народний фронт" давно й послідовно вважає керівництво НАБУ відповідальним за зрив приватизації Одеського припортового заводу (ОПЗ) в 2016 році. І про ймовірно неправосудні дії "ручних" суддів у цьому контексті ми теж неодноразово заявляли. Зокрема — про грубі порушення процесуальних прав менеджменту ОПЗ. Тепер, коли переслідуванням піддається наш колега й впливовий політик Микола Мартиненко, ми тим більше не мовчатимемо.

Саме завдяки наполегливій роботі Арсенія Яценюка й "Народного фронту" в Україні розпочалася антикорупційна реформа. Саме завдяки нам створені й отримали безпрецедентне фінансування спеціалізовані антикорупційні органи. Ми відповідальні за те, щоб ці органи нарешті запрацювали, як НЕУПЕРЕДЖЕНА й НЕВИБІРКОВА правоохоронна система.

Відтак "Народний фронт" докладе всіх зусиль для того, щоб факти й повідомлення про зловживання правосуддям з боку НАБУ якнайшвидше отримали об’єктивну правову оцінку.

По-перше, ми звертаємося до Генеральної прокуратури з проханням перевірити усі процесуальні та оперативні контакти Національного антикорупційного бюро з усіма суддями, в розгляді яких колись перебували будь-які питання діяльності НАБУ.

По-друге, подібні відносини обов’язково мають бути ретельно перевірені в ході внутрішнього й зовнішнього аудиту Національного антикорупційного бюро в передбаченому законом порядку.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua