Леонід Ємець: Новий закон про Конституційний Суд виписує чіткі правила для роботи суддів (відео)
п’ятниця, 10 лютого 2017, 14:36

Новий закон по Конституційний Суд України підвищить якість роботи тамтешніх суддів, аби ті вчасно ухвалювали рішення та перестали маніпулювати законами.

Про це заявив в інтерв'ю журналістам народний депутат фракції “Народний фронт”, перший заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець, коментуючи ухвалений у першому читанні законопроект №5336-1 про Конституційний Суд України.

“В рамках судової реформи прийняти закон про Конституційний Суд було просто необхідно. Давайте згадаємо хоча би славнозвісний закон про мови Колесніченка-Ківалова. Суд мав вирішити питання щодо нього ще рік тому, термін розгляду питання визначений законом становить один місяць. Натомість КС на рік пропустив усі строки і проігнорував усі покладені на нього функції і обов'язки. Зараз ми це питання маємо врегулювати законом про КС, де має бути чітко зазначено строки ухвалення рішень, наслідки і відповідальність тих осіб, які порушили закон і не надали висновки у потрібні строки”, - повідомив Ємець.

Друга новація, запропонована авторами  у новому законі про КС - це конституційна скарга. Таким чином кожен громадянин може оскаржити рішення попереднього суду у КС. Раніше таке право мали лише президент або 45 народних депутатів, або Верховний Суд України.

Як зазначив Леонід Ємець, до остаточного ухвалення депутати матимуть змогу суттєво доопрацювати документ, вирішити питання нарахування зарплати судді Конституційного Суду, тощо.

“Є бажання у низки фракцій прийняти новий закон про КС. Як він буде виглядати в остаточному варіанті, залежить від правок та пропозицій народних депутатів. Всі вони будуть враховані і ми отримаємо чіткі правила, за якими діятиме КС, аби він не міг робити вигляд, що таких правил не існує. Тепер вони будуть чітко виписані в законі. Ми отримаємо інформацію про зарплату судді КС, ну, і звичайно, громадяни отримають “конституційну скаргу”, - наголосив Ємець.

За словами представника “Народного фронту”, окремо якість КС має підвищувати добір нових суддів.

“Там передбачені певні процедури відбору. Але як ми бачимо, конкурси - це зовнішні форми відбору. Для того, щоб виявити глибинне бажання людини працювати в суді чесно справедливо і на базі закону - ми маємо побачити це по результатах роботи. Довіри нинішньому КС немає саме через результати їх роботи”, - резюмував Ємець.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua