Лілія Гриневич: До вересня не лише вчителі шкіл, а й усі педпрацівники отримають збільшену на 2 тарифні розряди зарплату (відео)
п’ятниця, 17 березня 2017, 17:46

З 1 січня 2017 року середня заробітна плата вчителя загальноосвітньої школи зросла до 4 800 – 6 800 гривень, а до 1 вересня просування по тарифній сітці на два розряди відбудеться для всіх педагогічних працівників.

Про це повідомила міністр освіти і науки, представник партії «Народний фронт» Лілія Гриневич під час години запитань до Уряду сьогодні у Верховній Раді.

«Якщо це молодий вчитель, який ще не має стажу і не має високої кваліфікаційної категорії, в 2016 році середня заробітна плата таких учителів становила орієнтовно понад 3 600 гривень. Зараз це понад 4 800 гривень. Якщо ми візьмемо вчителя вищої кваліфікаційної категорії, то середня заробітна плата з надбавками для вчителя вищої кваліфікаційної категорії у 2016 році становила трохи менше 5 000 гривень, зараз вона становить понад 6 800 гривень», - наголосила міністр.

Водночас Лілія Гриневич підкреслила, що йдеться про один посадовий оклад з навантаженням 18 годин, а якщо навантаження більше, то і розмір зарплати відповідно більший.

«Чи нас задовольняє такий рівень зарплат вчителів? Ні. Зарплати вчителям, як і іншим педагогічним працівникам, повинні зростати. Зараз не всі педагогічні працівники, які навчають поза системою загальної середньої освіти, отримали підвищення зарплатні. Місцеві органи влади мають час до 1 вересня забезпечити просування по тарифній сітці на два тарифні розряди, це передбачено постановою Уряду, і для працівників дошкільних навчальних закладів, і інших педагогічних працівників сфери позашкільної, професійно-технічної освіти», - зазначила міністр.

Вона додала, що частина органів місцевого самоврядування вже це зробили, а в частини готові рішення, але не ухвалені через те, що на сесію не збиралися обласні ради.

«З 1 вересня таке просування на два тарифні розряди буде обов’язковим для всіх педагогічних працівників. І для нас дуже важливо, і я як міністр освіти і науки рада, що цю позицію підтримав Прем'єр-міністр, весь Уряд України і Верховна Рада України, виділивши педагогічних працівників для підвищення їхнього соціального статусу. Бо тільки так ми можемо здійснити справді реформу освіти», - наголосила Лілія Гриневич.

За словами міністра, загальне фінансування середньої освіти також зросло: «Зокрема, обсяг освітньої субвенції зараз становить понад 52,5 мільярда гривень. Це на 2,8 мільярда гривень більше ніж у 2016 році. Також передбачена Урядом додаткова дотація в сумі майже 15 мільярдів гривень на освіту, медицину і культуру. Ми очікуємо, що орієнтовно з цієї дотації близько 8 мільярдів гривень будуть спрямовані на освіту, це має допомогти місцевим бюджетам впоратися з тими повноваженнями і навантаженням, які вони мають у сфері освіти».

Крім того, для розвитку матеріально-технічної бази в навчальних закладах передбачено кошти із залишків освітньої субвенції минулого року.

«Зокрема, 300 мільйонів гривень для об'єднаних територіальних громад. І крім того, 300 мільйонів гривень для закупівлі природничо-математичних кабінетів, тому що природничо-математична освіта для нас є пріоритетом у сфері загальної середньої освіти. А також 200 мільйонів гривень на засадах співфінансування 70 на 30 на шкільні автобуси», - уточнила Лілія Гриневич.

 


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua