Щоб змінити українську школу, має змінитися свідомість та підходи до навчання – маємо перейти від принципу трансляції знань до компетентнісного підходу, передати учням віру у свої сили та можливість змін.
Про це заявила міністр освіти і науки, представник партії «Народний фронт» Лілія Гриневич під час свого робочого візиту до Луганської області. В рамках візиту міністр взяла участь у роботі обласної серпневої конференції педагогічних працівників «Створення умов для нової української школи на Луганщині».
«Економічні негаразди, політичну нестабільність, бойові дії тут, на Сході України, я розглядаю не лише як перешкоди для змін, а як причини, які зумовлюють їх необхідність. Освіта є ключовим елементом національної безпеки, бо людина – це найцінніший актив держави. Маємо перетворити освіту на чинник економічного зростання, джерело національної єдності, засіб соціального просування кожного громадянина», – зазначила Лілія Гриневич.
Міністр також підкреслила, що у місцевих громад з’явиться можливість впливати на зміст освіти, а у вчителів – більше педагогічної свободи.
«Найбільший виклик сьогодні це навіть не відсутність коштів, а впевненість у наших силах. Потребує змін наша свідомість, підходи до навчання. Ми маємо відмовитись від принципу трансляції знань та перейти до компетентнісного підходу, а також передати учням віру у свої сили, віру у можливість змін. Тільки за таких умов вони стануть особистостями, патріотами та інноваторами», – додала вона.
З матеріалами серпневих конференцій освітян, інформаційно-аналітичними матеріалами за підсумками підготовки до нового навчального року та з концепцією Нової української школи можна ознайомитися за посиланням: http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/serpnevi-pedagogichni-konferencziyi-2016.html