Лілія Гриневич: Першочергове завдання вчителя у Новій Школі – дати учню розуміння, як застосувати знання на практиці
понеділок, 10 квітня 2017, 11:55

Міністр освіти і науки, представник партії "Народний фронт" Лілія Гриневич обговорила зі старшокласниками основні положення концепції Нової Української Школи.

Зустріч відбулася в рамках Освітнього фестивалю "Арсенал Ідей" у Мистецькому Арсеналі.

«Якщо ми, як міністерство і держава, приймаємо рішення впроваджувати у школі партнерські стосунки, де голос учня має вагу і сенс, почати потрібно з того, що ви повинні мати свій голос у форматуванні, створенні та проведенні цієї реформи», – звернулася до учнів Лілія Гриневич.

Вона докладно розповіла про концепцію Нової Української Школи, яка має трансформувати середню освіту від знаннєвої моделі до компетентнісної.

«Сьогодні школа практично не відповідає на запитання учня: “навіщо мені потрібно те, що я вчу?”. Першочергове завдання вчителя у Новій Школі – дати учню розуміння, де та як можна застосувати отримані знання на практиці, а також використати їх для вирішення особистих проблем, досягнення високих цілей тощо», – підкреслила міністр.

Нова Школа лише тоді зможе бути успішною, коли в ній існуватиме комфортне освітнє середовище. Страх та тиск має перестати бути основним мотиватором до навчання. Натомість їх має змінити усвідомлений підхід.

«Освітні системи, які дають найкращі результати навчання, мають таке середовище. При цьому комфорт у них тісно переплетений з академічною вимогливістю. І це правильно», – наголосила Лілія Гриневич.

Підлітки, які були присутні на зустрічі, найбільш активно піднімали питання профорієнтації та впливу учителів на якісне вивчення предмету.

На запитання міністра, які предмети школярі люблять найбільше та що на це впливає, підлітки майже одностайно відповіли – любов до предмету залежить від вчителя, який вміє цікаво подати інформацію та свій предмет. Усі учасники дискусії погодилися, що без перенавчання вчителів вдало провести реформу буде неможливо.

Нагадаємо, в межах запуску першого класу Нової Школи, в який підуть діти у 2018 році, Міністерство планує перепідготувати 25 тис. вчителів, тобто усіх, хто братиме першокласників.

 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua