Зведений бюджет освіти в 2018 році становить 221,9 млрд гривень, при цьому за рахунок збільшення зарплат на наступний рік для вчителів на 25% обсяг освітньої субвенції зріс на 11,2 млрд і склав 61,7 млрд грн.
Про це йшлося на прес-конференції міністра освіти і науки, представника партії «Народний фронт» Лілії Гриневич на тему «Підсумки роботи МОН у 2017 році. Візія змін у 2018-му».
«Як ви, можливо, пам’ятаєте, 2017-й став роком зростання для фінансування освіти. Збільшення інвестицій дозволило нам підготуватися до змін, які очікують у 2018 році, підняти соціальний статус вчителів, підтримати професійну освіту, яку внаслідок недостатньо продуманих рішень у 2016 році кинули на фінансування областей та міст обласного значення. У бюджеті на 2018 рік ми продовжуємо збільшувати інвестиції в освіту, зокрема, частка ВВП на освіту збільшилася до 6,7%. Зведений бюджет освіти зріс на 53,3млрд гривень», – розповіла Лілія Гриневич.
Вона підкреслила, що 2018 рік – рік старту реформи Нова українська школа. «І це саме той випадок, коли реформа підтримана реальними грошима», – додала міністр.
Так, на старт реформи в бюджеті 2018 року закладено значні кошти: майже 1 млрд грн на забезпечення учнів початкових класів навчальними засобами та мобільними меблями, 163,8 млн грн – на придбання техніки для початкової школи, 386,5 млн грн – на підвищення кваліфікації вчителів, 272,4 млн грн – на підручники для 1-го класу. Також 48,3 млн грн передбачено на закупівлю навчально-методичної літератури для початкових класів.
«Ці інвестиції ми робимо на засадах співфінансуваня з місцевими органами влади: частину коштів дає держава, іншу частину – місцеві органи. Майже 1 млрд держава дає на забезпечення навчальним засобами та мобільними меблями, бо для реалізації нових методик потрібне нове освітнє середовище, і маємо його забезпечити», – зазначила Лілія Гриневич.