Микола Княжицький: Закон про мову має засвідчувати незалежність держави (відео)
четвер, 28 лютого 2019, 10:35

Голова Комітету ВР з питань культури і духовності, представник фракції "Народний фронт" Микола Княжицький закликав народних депутатів підтримати у другому читанні законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Про це він заявив в інтерв`ю журналістам у кулуарах парламенту.

Княжицький повідомив, що з огляду на те, що закон має понад дві тисячі поправок, його розгляд може затягнутися надовго. А сьогодні буде представлення, яке має на меті "спростувати будь-які фальсифікації щодо цього закону і довести, що цей закон є абсолютно демократичним та європейським".

"Сьогодні мова у нас не захищена. Закон про державну мову у нас скасований Конституційним Судом разом із мовним "законом Колесніченка-Ківалова". Очевидно, що ми мусимо мати такий закон, ніяким чином не обмежуючи мови національних менших. Для цього ми готуємо інший закон, який гарантуватиме вживання їх мови, як це прописано в міжнародному законодавстві", - заявив народний депутат.

Микола Княжицький також спростував "страшилки" опонентів законопроекту про мову.

"У законі нема "мовних поліцейських". Ніхто не перевірятиме, якою мовою ви спілкуєтесь у побуті. Закон лише захищає використання української мови в державних інституціях. Там, де людина стикається із державою, - це усе те, що має ідентифікувати нас як українську державу. Все інше - це неправда та наклеп", - підкреслив він.

"Закон про мову є свідченням того, що ми є незалежна країна. Це й для того, щоб наші солдати на фронті знали, що вони боряться за нашу культуру та ідентичність", - резюмував Княжицький. 


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua