«Народний фронт» готує зміни до Конституції для кардинального оновлення суддів, - Леонід Ємець (відео)
вівторок, 15 вересня 2015, 15:50

Фракція «Народний фронт» виступає за докорінне очищення судової системи, у зв’язку з чим готує зміни до Конституції України щодо звільнення усіх суддів і обрання на їх місце чесних і професійних людей.

Про це повідомив представник фракції «Народний фронт», член Конституційної комісії Леонід Ємець.

«Поки ми не здійснимо очищення судової системи, а власне - не звільнимо усіх суддів цієї країни і не призначимо нових за процедурою відкритого, чесного, прозорого конкурсу, - в нас не буде судової влади як однієї з трьох складових державної влади», - сказав він.

«Якщо суди не працюють, то усі інші реформи розбиваються об цей камінь судової корупції. Бо навіть якщо починають працювати міліція та прокуратура, то згодом усі корупціонери виходять на волю за рішенням суду», - наголосив Ємець.

Він зазначив, що згідно з чинною редакцією Конституції України звільнення суддів можливе лише «за виключним переліком обставин».

«Просто за бажанням Верховної Ради сьогодні звільнити суддів не можна. Для цього треба поміняти Конституцію і визначити там таку окрему обставину», - сказав народний депутат.

Він також додав, що процес звільнення суддів триватиме два роки.

«Ці люди будуть виконувати свої функції до тих пір, поки на їх посади не будуть призначені нові судді, обрані за допомогою прозорих, чесних процедур», - наголосив Леонід Ємець. 

При цьому народний депутат висловив сподівання, що в результаті цих конституційних змін Україна нарешті отримає суддів, які «відповідатимуть високим засадам судочинства: справедливості, чесності і некорупційності».

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua