"Народний фронт" ініціює законопроект про реєстрацію публічних агентів, які працюють в інтересах Росії (відео)
понеділок, 17 вересня 2018, 12:25

"Народний фронт" пропонує парламенту прийняти Закон "Про реєстрацію іноземних агентів" на кшталт закону, який діє в США.

Про це заявив керівник фракції Максим Бурбак, під час Погоджувальної ради.

"Ми вважаємо, що ЗМІ чи неурядові організації,  які згідно із цим законом будуть визнані такими, що є іноземними агентами, будуть зобов’язані на постійній основі інформувати громадян України, що вони діють в інтересах іноземної держави. Ми пропонуємо, щоб такий закон стосувався виключно іноземних агентів, які прямо або опосередковано діють в інтересах держави-агресора, якою є Російська Федерація", - наголосив Максим Бурбак.

Він відзначив, що напередодні виборчого процесу такий закон має стати одним із запобіжників від впливу Кремля.

"Країна входить у виборчий процес. Треба визнати, що в Україні діє розгалужена мережа замаскованої і явної російської агентури. Вони беруть під контроль телеканали та інші медіа, жонглюють своїми політичними пішаками, а "Россотруднічєство" плодить тут безліч нібито громадських організацій, незалежних ні від кого, окрім Росії", - сказав керівник фракції "Народний фронт".

Максим Бурбак підкреслив, що в Україні і на Заході Кремль використовує демократичні свободи та інститути для диверсійної діяльності, які прикриваються демократією, щоб ширити хаос і конфронтацію.

"Народний фронт" ініціює розробку законопроекту, аналогічного закону Сполучених Штатів від 1938 року "Про реєстрацію іноземних агентів". Він має стати, в тому числі, одним із запобіжників від впливу Кремля на вибори в Україні. У 1938-ому в США закон ухвалили проти агресивних спроб гітлерівської пропаганди впливати на громадську думку американців напередодні Другої світової. У 2017 році відповідно до цього закону, уряд Америки змусив кремлівський канал "Russia Today", який маскується під незалежне ЗМІ, зареєструватися як іноземного агента", - зазначив керівник фракції.

Максим Бурбак відзначив, що парламентський Комітет з національної безпеки і оборони разом із депутатами від усіх зацікавлених фракцій має невідкладно розробити і внести на розгляд Верховної Ради такий законопроект.

 


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua