У фракції "Народний фронт" готові обговорювати альтернативу нинішньому Кабінету Міністрів, але поки що інші фракції не показали ні кадрової альтернативи, ні альтернативної програми. Під час війни Україна не може залишатися з тимчасовим Урядом і з незрозумілими перспективами формування нового.
На цьому наголосив народний депутат, член фракції "Народний фронт" Ігор Гузь.
За його словами, заяви голови фракції "Блок Петра Порошенка" Юрія Луценка про те, що "фронтовики" начебто висувають нові вимоги щодо формування Уряду, не відповідають дійсності.
"Нашим партнерам з "БПП" не потрібно лукавити перед виборцями. Вже кілька місяців ми говоримо про одне і те саме: пропонуємо стабілізувати проєвропейську коаліцію і підтримати реформи нинішнього Уряду. Якщо він чимось вам не подобається, пропонуйте альтернативу - нового Прем'єра, новий склад Кабміну, його програму і парламентську більшість, здатну підтримати такий Уряд. Коаліція має бути сформована відповідно до ст. 83 Конституції - з фракцій політичних партій. Чисельність коаліції повинна становити не менше 226 народних депутатів. Але без "Опозиційного блоку" й інших "регіоналів", - наголосив Гузь.
Натомість, зазначив він, "якось дуже невпевнено висувається кандидатура Володимира Гройсмана".
"Нагадаю, що навіть у президентській фракції кандидатура Гройсмана викликала дискусію. Досі достеменно невідомо, висунула його вся фракція чи це був "міжсобойчик" у закритому режимі. Також невідомо, чи є склад альтернативного Уряду з новою програмою, чи існує нова коаліція. У ЗМІ вкидаються прізвища окремих кандидатів, без чіткого розуміння, чим саме вони мають займатися", - сказав народний депутат.
Він також додав, що у громадян склалося стійке враження, що їм продають "кота в мішку", адже для українців незрозуміло, чим Гройсман кращий.
"Можливо, - сказав народний депутат, - Юрію Луценку варто прислухатися до відповіді його колеги по фракції Іванни Климпуш-Цинцадзе на пропозицію Гройсмана увійти до складу його Уряду. Пані Климпуш-Цинцадзе сказала: для того, щоб виходити з політичної кризи, нам потрібно розуміти механізм відставки чинного Уряду, формування коаліції, оновленої чи нової, внесення коаліцією прізвища нового Прем`єра і тоді формування під завдання коаліції нового Уряду. А то виходить, що Луценко намагається бігти поперед паровоза".
Наостанок Ігор Гузь додав: "Щойно від партнерів з "БПП" прозвучала кандидатура Гройсмана на посаду Прем’єр-міністра, "Народний фронт" одразу включився у процес доопрацювання коаліційної угоди. Тому що ми - відповідальна політична сила і прагнемо, щоб всі партії, які стоять на проєвропейських позиціях, були відповідальними і за свої дії, і за свої слова. Бо коли з вуст Луценка звучить критика на адресу Яценюка за провали в роботі міністрів від "БПП", у суспільства виникає справедливе запитання і до цієї партії, і до Президента: чому ж ви не хочете міняти своїх міністрів, а маєте персональні претензії лише до очільника Уряду".