Арсеній Яценюк: Настане час, коли Україна стане 29-м членом Північноатлантичного альянсу (відео)
вівторок, 22 вересня 2015, 17:33

На Бухарестському саміті НАТО 2008 року було чітко зазначено, що двері для України в НАТО відкриті: «Сподіваюся, що на саміті, який відбудеться наступного року в Варшаві, це буде підкріплено ще й конкретними рішеннями», - наголосив Прем’єр-міністр України, лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк за підсумками зустрічі  Генеральним Секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Києві.

Глава Уряду підкреслив, що позиція країн-членів Північноатлантичного альянсу «стала визначальною в частині підтримки і захисту територіальної цілісності, незалежності і суверенності української держави»: «НАТО і країни-члени Альянсу були практично перші, які засудили російську військову агресію проти України, незаконну анексію Криму і військову інтервенцію на територію Донецька і Луганська російськими агресорами».

Арсеній Яценюк наголосив, що Альянс є сьогодні ключовою системою безпеки для 28 країн-членів НАТО  і для вільного світу.

«Ми високо цінуємо рівень нашої співпраці, який кардинально змінився протягом останнього року. Усвідомлюючи, що процес набуття членства України в НАТО є непростим і потребуватиме як зусиль з боку української влади, так і часу, - той план, який розроблений нами і НАТО, є дуже важливий для вірогідності набуття членства в Альянсі», - підкреслив він.

Глава Уряду нагадав про рішення Бухарестського саміту 2008 року, «де було чітко зазначено, що двері для України в НАТО відкриті»: «Сподіваюся, що на саміті, який відбудеться наступного року в Варшаві, це буде підкріплено ще й конкретними рішеннями».

Зусилля Альянсу та його країн-членів, наголосив Арсеній Яценюк, спрямовані на реальну модернізацію української армії, «яка бореться проти російської агресії»: «Нова система української логістики в Збройних Силах, нова система комунікації, медичного забезпечення, навчань і тренувань – це ключові аспекти нашої співпраці з Альянсом».

Прем’єр-міністр наголосив, що Україна зараз дуже тісно співпрацює зі Сполученими Штатами Америки, Канадою, Великобританією, Німеччиною і іншими країнами: «Україна зараз на передовій захисту європейських цінностей, захисту миру і стабільності в Європі. І нашими спільними зусиллями з НАТО і країнами-членами Альянсу, ми переконані, що Україна відновить повністю свою територіальну цілісність і збереже свою незалежність».

«І настане час, коли буде оголошено, що Україна стала 29-м членом Північноатлантичного альянсу», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Генеральний Секретар НАТО підкреслив, що Альянс і надалі надаватиме політичну та практичну підтримку Україні: «НАТО підтримує і буде підтримувати Україну на шляху відстоювання її суверенітету, територіальної цілісності, незалежності і «наполягатиме на виконанні всіх аспектів Мінських домовленостей». 

Єнс Столтенберг відзначив  успішне проведення реформ в Україні - не тільки у військовій сфері, не тільки в галузі безпеки і оборони, а в економічній сфері, оскільки це є абсолютно необхідним для того, щоби в Україні була стійка економіка.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua