Арсеній Яценюк: Необхідно проводити переговори з європейськими партнерами щодо збільшення квот для української продукції в рамках ЗВТ (відео)
середа, 29 липня 2015, 14:38

Угода про зону вільної торгівлі з ЄС набуває чинності з 1 січня 2016 року. Необхідно проводити переговори з європейськими партнерами щодо збільшення квот для української продукції в рамках ЗВТ, – наголосив Прем’єр-міністр України, лідер політсили «Народний фронт» Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 29 липня.

«Але квоти треба заповнювати якісною і конкурентною продукцією», - підкреслив він.

Арсеній Яценюк наголосив, що перед Міністром аграрної політики та продовольства України Олексієм Павленком стоїть складне завдання: «З одного боку, нам необхідно забезпечити експорт, тому що експорт – це надходження валютної виручки в країну, це можливість підприємствам посіяти, розвиток аграрного сектору. З іншого боку, - для Уряду ключовим завданням є продовольча безпека країни. Тобто - мінімальні запаси, які дадуть нам можливість спокійно прогодувати країну».

«Експортувати пшеницю добре, але набагато краще експортувати додану вартість продуктів переробки, що дає можливість країні набагато більше заробити», - підкреслив Глава Уряду.

Для цього, зазначив Арсеній Яценюк, «треба проводити серйозні перемовини з аграріями».

Він також нагадав, що під час понеділкового засідання колегії Міністерства фінансів «чітко постало питання щодо експортної підтримки з боку Укрексімбанку: «Ресурси Укрексімбанку повинні направлятися на кредитування аграрного сектору з тією метою, щоб ми експортували не зерно, а продукти переробки. Це будівництво мережі, інфраструктури, заводів, які дадуть можливість, з одного боку, створити робочі місця в країні, з іншого - більше заробити».

Глава Уряду наголосив на необхідності провести зустріч з експортерами, які хочуть отримати відповідну підтримку з боку Укрексімбанку, «щоб розбудовувати мережу переробки сільськогосподарської продукції в країні»: «Це дасть можливість змінити якість і ціни всередині країни, і йти, в тому числі, на ринки Європейського Союзу». 

Стосовно питання продовольчої безпеки, Арсеній Яценюк звернувся до профільного Міністра відзвітувати на засіданні Уряду, «які обсяги зерна у нас є перехідними залишками і з чим ми вийдемо до наступного врожаю».


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua