Олександр Турчинов: Бездумне використання водних ресурсів може стати реальною загрозою для безпеки нашої держави
п’ятниця, 6 березня 2020, 15:08

Дефіцит питної води є однією із найнебезпечніших проблем для нашої держави. Про це сказав Олександр Турчинов, коментуючи заяви найвищих посадовців чинної влади щодо необхідності відновлення постачання води до окупованої та анексованої російськими військами Автономної Республіки Крим.

Турчинов зазначив, що високопосадовці зараз використовують різну мотивацію для відновлення водопостачання до Криму: від бажання заробити грошей в умовах незбалансованого бюджету до останніх мотивів новопризначеного Прем’єр-міністра - “не допустити гуманітарної катастрофи в Криму”.

“Так, в Криму є гуманітарна катастрофа, яка буде тільки посилюватися, але її причина не пов‘язана з заблокованим постачанням води, адже це наслідок. Її причина - захоплення російськими військами АР Крим та незаконна анексія півострова”, - сказав він.

За словами Турчинова, Крим зараз перетворений на потужну військову базу, яка активно використовується Кремлем для реалізації агресивної політики у басейні Чорного та Середземного морів. “Тому подача води, електроенергії або будь-яких інших ресурсів на військові бази країни-агресора є сприянням та посиленням цієї агресії, тобто діями, скерованими проти нашої держави, її цілісності та незалежності”, - наголосив він.

Олександр Турчинов також нагадав, що саме він дав наказ припинити водопостачання до півострова: “Вважаю це правильним і адекватним рішенням у відповідь на підступну агресію РФ, яка скористалася важким становищем України на початку 2014 року (зруйнована система влади, небоєздатні Збройні Сили, організовані російськими спецслужбами сепаратистські заколоти по всьому південному сходу України тощо)”.

Окрім того, екссекретар РНБО підкреслив, що виходячи з аналізу загроз національній безпеці нашої держави, однією із найнебезпечніших проблем, є дефіцит питної води.

“Кліматичні зміни та безконтрольне і нерозумне використання водних ресурсів призводить до стрімкого падіння рівня води у відкритих водоймах та в підземних водоносних горизонтах”, - сказав він, наголосивши, що збереження цієї тенденції та збільшення середньорічної температури може перетворити значну територію нашої країни на пустелю і напівпустелю.

“Особливо загрозливо це для північних регіонів України”, - зазначив Турчинов.

“Дефіцит питної води може стати причиною глобальних катаклізмів і військового протистояння в світі у найближчому майбутньому. Тому питання бездумного використання водних ресурсів та спроби їх постачати російським військовим на окупованих територіях є реальною загрозою для безпеки нашої держави”, - резюмував він.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua