Олександр Турчинов провів зустріч з Генеральним директором МЗС Великої Британії з безпекових та консульських питань Філіпом Бартоном
п’ятниця, 6 липня 2018, 12:04

Відбулась зустріч Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, одного з лідерів "Народного фронту" Олександра Турчинова з Генеральним директором МЗС Великої Британії з безпекових та консульських питань Філіпом Бартоном. Сторони обговорили актуальні питання в секторі безпеки і оборони України та російську агресію на сході нашої країни.

"Незважаючи на чергову домовленість щодо припинення вогню, обстріл нашої території з боку російсько-терористичних угруповань триває", - сказав під час зустрічі Олександр Турчинов.

За його словами, попри продовження російської агресії реформування сектору безпеки і оборони не припиняється, про що свідчить прийнятий "Закон про національну безпеку України", який вчора підписав Президент України.

"Цей закон для нас є важливим кроком в напрямку європейської та євроатлантичної інтеграції", - наголосив Секретар РНБО.

Окрім того, співрозмовники обговорили потенційні напрямки військово-технічної співпраці між Україною та Великою Британією.

"Нам потрібна нова якість в цьому питанні", - сказав Олександр Турчинов, додавши, що для інтенсифікації такої співпраці РНБО ухвалила дуже важливе рішення щодо лібералізації зовнішньоекономічної діяльності для підприємств оборонно-промислового комплексу.

В цьому контексті Секретар РНБО наголосив, що Україна зацікавлена у спільних інвестиційних проектах в оборонно-промисловому комплексі з партнерами з країн-членів НАТО.

Значну увагу сторони також приділили питанням співробітництва України та Великої Британії у забезпеченні кібербезпеки, протидії інформаційній агресії, а також співпраці спецслужб, зокрема розвідок.

Окрім того співрозмовники обговорили необхідність продовження санкцій проти країни-агресора Росії та негативний вплив на енергетичну і безпекову ситуацію в Європі у зв`язку з будівництвом "Північного потоку-2".

Своєю чергою Ф. Бартон привітав Секретаря РНБО з прийняттям та підписанням закону "Про національну безпеку України", наголосивши, що Велика Британія "підтримує позитивні зміни в секторі безпеки і оборони вашої держави і надалі готова допомагати подальшому реформуванню України".

Окрім того він подякував Україні за ту підтримку, яку Велика Британія отримала після подій в Солсбері.

"З боку нашого близького партнера України ми побачили велику підтримку після подій в Солсбері. Ми це надзвичайно цінуємо", - сказав Генеральний директор МЗС Великої Британії.

Ф. Бартон наголосив, що "Велика Британія підтримувала і  в подальшому підтримуватиме демократичну незалежну Україну, зокрема і під час найближчого саміту НАТО у Брюсселі".

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua