Остап Семерак: Китайські компанії готові інвестувати $1 млрд. у будівництво парку сонячної енергії у Чорнобильській зоні
вівторок, 25 жовтня 2016, 17:04

Інвестиційні компанії CCEC та GCL зацікавилися можливістю будівництва парків сонячної енергії у зоні відчуження.

Про це йшлося під час зустрічі міністра екології та природних ресурсів, представника партії «Народний фронт» Остапа Семерака та голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталія Петрука із керівництвом китайських компаній.

Під час зустрічі сторони обговорили перспективи впровадження проекту Chornobyl Solar на території Чорнобильської зони.

«Зацікавленість провідних компаній світу до потенціалу зони відчуження підтверджує, що Україна є цікавою для іноземних інвестицій. Активні гравці міжнародного ринку відновлювальної енергетики розуміють, що сприятливі природні та інфраструктурні умови в Чорнобильській зоні, а також наявність сонця та дешевої землі можуть мати у комплексі великий успіх. Створення сонячного парку у зоні відчуження дає розуміння, що і в таких регіонах можна втілювати в життя унікальні проекти», - розповів він.

Представники компаній зазначили, що будівництво сонячного парку в Чорнобильській зоні є довгостроковим проектом на перспективному ринку, в який китайська сторона готова інвестувати понад 1 млрд. доларів.

«Це серйозна перспектива для України як у плані адаптації територій, які постраждали у результаті аварії на ЧАЕС, так і для української економіки, наповнення бюджету та здобуття енергетичної незалежності. У розвитку "зеленої" енергетики сходяться інтереси бізнесу, держави і суспільства. Тут і енергетична безпека, і стан екології, і розвиток місцевих економік», - зазначив Остап Семерак.

Він нагадав, що протягом останнього року вітчизняне законодавство зазнало змін та відкрило нові можливості для бізнесу щодо правового режиму у зоні відчуження, врегулювали питання та спрощення процедури оренди землі й іншого майна.

Нагадаємо, в липні Верховна Рада ухвалила Закон «Про врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» (№ 4437), що відкриває шлях, зокрема для будівництва сонячних електростанцій у зоні відчуження.

 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua