Остап Семерак: Ми хочемо продавати спецдозволи на користування надрами через систему ProZorro
понеділок, 24 жовтня 2016, 19:55

Реформування Державної служби геології та надр призведе до поліпшення інвестиційного клімату та розвитку мінерально-сировинної бази в Україні.

Про це в ефірі економічного щотижневика "Перша шпальта" розповів міністр екології та природних ресурсів, представник партії "Народний фронт" Остап Семерак.

Він зазначив, що на сьогодні мінерально-сировинна база в Україні не розвивається.

"У переважній більшості це використання геологічної інформації, яка була здобута ще за радянських часів. Ми повинні отримувати запит від економіки на обсяги корисних копалин, щоб було розуміння і гарантія, що Україна має потенціал для захисту від непередбачуваних обставин", - зазначив Остап Семерак.

Міністр зауважив, що для виправлення ситуації необхідно реформувати систему управління в Державній службі геології та надр і в геологічній сфері діяльності за системами, що функціонують у Євросоюзі, США, Канаді.

"Ми у міністерстві розпочали роботу над проектом реформування Державної служби геології та надр. Вважаю, що головним її завданням повинні стати розвиток та нарощування мінерально-сировинної бази з вивченням потенціалу надр України і геологічних процесів", - розповів він.

Остап Семерак зазначив, що видача спецдозволів на користування надрами має відбуватися прозоро і на конкурентних засадах.

"Іншого виходу, крім як перейти на стандарти, які існують в цивілізованому західному світі, коли відбуваються відкриті аукціони, і дозволи отримує той, хто має конкурентні переваги, у нас немає. Готові пакети спецдозволів на видобуток цих корисних копалин повинні бути продаватися на відкритому прозорому аукціоні без корупційних преференцій. Ми ведемо переговори про їх продаж через систему ProZorro і думаю, що це стане реальністю у разі підтримки наших пропозицій Урядом", - пояснив міністр.

Крім того, Остап Семерак наголосив на важливості здійснення природоохоронного контролю за використанням надр. 

"Видобувачі корисних копалин зобов’язані вести свою господарську діяльність з урахуванням природоохоронного законодавства. Функцію моніторингу за їх діяльністю має здійснювати точно не Служба, яка видає ліцензії на користування надрами. У цьому контексті важлива також реформа Держекоінспекції, яку ми хочемо перетворити у природоохоронну службу. Саме вона буде відстежувати дотримуватися природоохоронного законодавства, зокрема, у сфері геології на надр", - резюмував він.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua