Україна отримала 52 заявки від різних компаній на встановлення об’єктів сонячної енергетики у зоні відчуження. Зокрема, заявки надійшли від компаній з Данії, США, Китаю, Німеччини, Франції, України та Білорусі.
Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів, представник партії «Народний фронт» Остап Семерак під час зустрічі з представниками консорціуму компаній, які свого часу реалізували парк відновлювальної енергетики у Білорусі на територіях, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи.
Міністр зазначив, що активність компаній під час подачі заявок та їх географія місцезнаходження свідчать про підвищений інтерес міжнародного ринку відновлювальної енергетики до можливостей інвестувати в розвиток українського ринку.
«Ми проаналізували заявки, отримані від компаній. Кількість пропозицій перевершила всі наші сподівання. Міжнародний ринок відновлювальної енергетики активно відреагував на наш меседж. Компанії, які подали свої заявки, мають різний рівень інвестиційних можливостей», - сказав Остап Семерак, зазначивши, що заявки надійшли від компаній з Данії, США, Китаю, Німеччини, Франції, України, Білорусі.
«У першу чергу нам цікаві компанії, які мають досвід роботи у цій сфері та можуть інвестувати у розвиток відновлювальної енергетики, а не шукати на ринку фінансові ресурси для того, щоб потрапити в проект», - додав він.
Остап Семерак нагадав, що Україна знизила ренту на землю в зонi вiдчуження та спростила процедуру її оренди.
«Уряд продовжує роботу над розробленням прозорої процедури надання в оренду земельних ділянок під об’єкти відновлювальної енергетики. Адже відновлювальна енергетика стає все популярнішим трендом у світі. Її розвиток – це ще один шлях не лише до енергетичної незалежності України, але й запровадженню «зелених» технологій, які стають запорукою екологічної безпеки та сталого розвитку», - резюмував міністр.