Остап Семерак: Ми розпочинаємо процес повернення Межигір'я в державну власність (відео)
середа, 15 березня 2017, 20:43

Міністерство екології та природних ресурсів на чолі з представником партії "Народний фронт" Остапом Семераком ініціює подачу касаційної скарги на рішення судів, якими визнано законність відчуження комплексу "Межигір'я" приватною фірмою у НАК "Надра України".

Про це Остап Семерак заявив сьогодні під час прес-конференції.

За словами міністра, це - складний, але юридично грамотний  шлях повернення комплексу "Межигір’я"  у державну власність.

"Резиденція в Межигір’ї стала символом корупції. Попри пропозиції людей зробити на місці колишнього раю Януковича Національний музей корупції, дитячий будинок, зоопарк, курорт, досі не вирішена доля більшості споруд на території резиденції. Було кілька політичних рішень націоналізувати цей комплекс. Проте юридично споруди Межигір’я до цього часу належать компаніям, афелійованим  з родиною Януковичів", - зазначив він.

"Команда Мінприроди знає юридичний шлях повернення  комплексу у власність народу України і розпочинає судовий процес його повернення",- сказав  Остап Семерак.

Він зазначив, що за дорученням  Мінприроди НАК «Надра України» подало касаційну скаргу на постанову Київського апеляційного господарського суду та рішення Господарського суду м. Києва у справі № 6/655 про визнання недійсним договору міни від 25.09.2007.

Нагадаємо, що у 2007 році між ТОВ "Медінвесттрейд" та Національною акціонерною компанією "Надра України" було укладено договір міни нежитлових приміщень за номерами 3-5-7 по вулиці Паркова дорога в місті Києві на будівлі, споруди та інше майно комплексу відпочинку "Пуща-Водиця" у селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області по вул. Івана Франка, 19, та по вул. Межигірській, 123 А. Пізніше ТОВ "Медінвесттрейд" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовною заявою про визнання недійсним вищезазначеного договору міни.

Міністр відзначив, що легалізацію незаконної угоди міни було підтверджено рішенням Господарського суду міста Києва від 22.10.2007  у справі № 6/655, яке було залишене без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 09.11.2007. У позові було повністю відмовлено, договір міни визнано судом таким, що укладений відповідно до вимог законодавства України.

Остап Семерак підкреслив, що законність  такої оборудки тривалий час ніхто не оскаржував, відповідно терміни подачі касаційної скарги були пропущені. А  вже  у листопаді 2007 року компанія "Медінвесттрейд" продала резиденцію "Межигір'я" іншій маловідомій фірмі під назвою "Танталіт", яка володіє комплексом по сьогоднішній день і фігурує у багатьох кримінальних справах, пов’язаних з Януковичем. Пізніше  ТОВ "Медінвесттрейд" взагалі було ліквідоване.

"Ми розпочали процедуру повернення у державну власність об’єктів Мінприроди на території Межигір’я, які були відчужені сумнівним шляхом через хитросплетіння юридичних договорів. Закликаємо громадськість  слідкувати за перебігом подій цієї справи та підтримати Мінприроди  в суді. Разом ми пройдемо цей непростий шлях і повернемо правову  справедливості" - зазначив Остап Семерак.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua